1. Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

    Tak, zgadzam się.

    WE 028: Prezentacje w języku angielskim

    Płynne mówienie w języku angielskim, to ważna umiejętność. Może pomóc Ci zdobyć lepszą pracę, zwiększyć pewność siebie w kontaktach towarzyskich. Umiejętność mówienia jest bezpośrednio związana z wygłaszaniem prezentacji. Najczęściej się ich obawiamy i unikamy ich. Nie musi tak być. Ten odcinek podcastu World of English jest pełen praktycznych wskazówek oraz słownictwa, które pomoże Ci przygotować się do najbliższej prezentacji w języku angielskim.

  2. WE 027: Przyimki w języku angielskim
    World of English 027

    Przyimki w języku angielskim

    At, on, in… Przyimki stanowią problem dla większości uczących się języka angielskiego. Dlatego ten odcinek podcastu pomoże Ci się ich nauczyć oraz zrozumieć na czym polega różnica w używaniu ich w języku polskim i angielskim. Wystarczy zastosować powtarzalny schemat, który wreszcie uwolni Cię od popełniania błędów przy stosowaniu przyimków w języku angielskim.

    Posłuchaj podcastu
  3. WE 026: Akcenty, dialekty i Peaky Blinders

    Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że język angielski brzmiał na tyle dziwne, że trudno było Ci go zrozumieć? Być może słuchałeś akcentu, którego nie rozpoznajesz. Nie jesteś jedyny - niektórzy rodzimi użytkownicy języka angielskiego muszą oglądać Peaky Blinders z napisami! Posłuchaj o różnych akcentach w języku angielskim i naucz się je rozpoznawać.

    Posłuchaj podcastu
  4. WE 025: Rozmowa kwalifikacyjna – część druga

    To kontynuacja popularnego odcinka podcastu World of English, o tym samym tytule. Przygotuj się do rekrutacji, poznając pytania i odpowiedzi, dzięki którym zrobisz wrażenie i dostaniesz wreszcie wymarzoną pracę.

    Posłuchaj podcastu
  5. WE 024: Struktura języka angielskiego

    Znajomość słownictwa, to trochę za mało, żeby dogadać się w obcym języku. Ale niektórzy próbują. I bardzo dobrze, brawo za odwagę. Choć mamy wątpliwości czy native speaker zrozumie Ponglish, czyli mieszankę angielskiego i polskiego. Sam oceń. Oto przykłady: Ręce opadają – Hands are dropping. Nie rób wiochy – Don't make a village. Nie łudź się – Don't boat yourself. Jedzie mi tu czołg? – Do I have a tank riding here? Ten odcinek podcastu World of English opowiada o sposobach na uniknięcie Ponglish, czyli myślenia po polsku podczas mówienia po angielsku. Posłuchaj i poznaj różnice w systemach, tych dwóch języków, aby oduczyć się ciągłego tłumaczenia z polskiego na angielski.

    Posłuchaj podcastu
  6. WE 023: Amerykański angielski – czyli wywiad z Kenem Ramirezem

    Wyjątkowy odcinek, w którym występuje gość specjalny Ken Ramirez. Jest to zapis rozmowy ze światowej sławy behawiorystą i trenerem zwierząt. Oprócz wysłuchania ciekawej konwersacji, będziesz miał możliwość doświadczenia, jak brzmi różnica między brytyjskim, a amerykańskim angielskim.

    Posłuchaj podcastu
  7. WE 022: Fałszywi przyjaciele
    World of English 022

    Fałszywi przyjaciele

    Zagadnienie tak zwanych ”fałszywych przyjaciół” w angielskim doskwiera wielu osobom uczącym się tego języka. W odcinku “fałszywi przyjaciele”, prezentujemy listę słów, które brzmią podobnie, ale znaczą coś zupełnie innego. Wyczul ucho na słowa, które podstępnie udają inne, dzięki temu, gdy będziesz chciał ich użyć zastanowisz się dwa razy, czy to na pewno to, co chcesz powiedzieć.

    Posłuchaj podcastu

Sprawdź nasze możliwości podczas bezpłatnej lekcji. Bez zobowiązań.

  • Możliwość umówienia się na dogodną godzinę (między 7:00 a 20:00)
  • 60 minut jeden na jeden z coachem przez internet
  • Materiały po sesji, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę.
  • Darmowy e-book o wartości 99 zł: “We Teach You How to Learn”
Weronika ze SPIKKEO podczas zajęć

Zapisz się na newsletter i zyskaj dostęp do bonusów.

Nie tylko będziemy informować Cię o bieżących sprawach, ale damy Ci dostęp do ekstra materiałów. Obiecujemy, że otrzymasz na maila tylko wartościowe treści. Jeśli się rozmyślisz, z łatwością zrezygnujesz z subskrypcji.

Zapisz się
Newsletter - tło