metoda spikkeo  

Masz marzenia i plany, które wymagają od Ciebie płynnego angielskiego?


Z nami je zrealizujesz!

 

Metoda Spikkeo, którą opracowaliśmy, nastawiona jest na osiąganie Twoich celów. Nowa praca w międzynarodowej firmie? Wspinanie się po szczeblach kariery? Przeprowadzka za granicę? I tylko Twój angielski stoi na przeszkodzie? Z nami osiągniesz wymarzony poziom i dopniesz swego.

Ucząc się naszą metodą będziesz szybciej przyswajać materiał, opanujesz więcej słów w krótszym czasie i zaczniesz błyskawicznie stosować angielski w praktyce. Nasz kurs zapewni Ci swobodę w rozmowie – pomożemy Ci pokonać to, co ogranicza Cię w codziennym posługiwaniu się językiem. Dzięki Spikkeo w końcu się przełamiesz i zaczniesz mówić po angielsku tak dobrze, jak w Twoim ulubionym angielskim serialu.

już po
1 lekcji
odczujesz różnicę w swobodzie mówienia

przygotujemy Cię do
wyjazdu za granicę,
zawierania zagranicznych kontraktów, rozwijania firmy na arenie międzynarodowej

nauczymy Cię tworzyć świetne prezentacje oraz
elevator pitch
po angielsku,
które wzbudzą zaufanie u Twoich partnerów

szybko zwiększymy Twoje szanse
na awans lub lepszą pracę
szlifując to, jak mówisz po angielsku

Pokonaj z nami trudności

 

Niepewność i brak śmiałości, by mówić po angielsku to częste problemy u osób, które już wcześniej uczyły się tego języka. Kiedy nie posługujemy się nim na co dzień, umiejętności zawodzą. Z czasem mamy luki w słownictwie, pojawia się bariera psychologiczna, problem ze swobodnym używaniem angielskiego w rozmowie, wstyd.

Zauważasz to u siebie lub osób z Twojego otoczenia? Rozumiemy, co ogranicza Twoje możliwości płynnego posługiwania się angielskim i specjalizujemy się w pokonywaniu tych trudności.

Dlaczego nasza metoda naprawdę działa?

Jest skrojona na miarę.

Przebieg kursu dopasowujemy do Twojego poziomu, wymagań i celu, który sobie stawiasz. W miarę postępów modyfikujemy jego przebieg, by efekty były jak najlepsze. Ty decydujesz ile czasu tygodniowo możesz poświęcić, gdzie chcesz odbywać lekcje i o jakiej porze.

Pomaga przełamywać bariery.

Kombinacja konwersacji z praktycznymi ćwiczeniami słów i struktur rozwija wszystkie umiejętności językowe, pokazuje język od razu w kontekście, zwiększając swobodę porozumiewania się po angielsku. Różnicę zobaczysz już po pierwszych zajęciach!

Opiera się na naturalnej relacji.

Skracamy dystans i zapewniamy atmosferę otwartości, dzięki czemu szybko znikają strach i wstyd przed mówieniem po angielsku. Praca polega na swobodnej konwersacji, porównywanej przez uczniów do rozmowy z kimś bliskim.

Angielski + coaching

 

W nauce angielskiego posługujemy się mechanizmami treningowymi znanymi z coachingu.

Odkrywamy w naszych uczniach potencjał i ujawniamy bariery, które stoją im na przeszkodzie w opanowaniu języka. Nauka z naszymi lektorami to proces prowokujący do samodzielnego myślenia, znajdowania odpowiedzi i naturalnych kształtowania umiejętności językowych. Ale to również partnerska relacja, oparta na świetnej rozmowie, zaufaniu i aktywnym słuchaniu. Podejście coachingowe pozwala nam zadbać o potrzeby każdego ucznia indywidualnie.

W metodzie Spikkeo wykorzystujemy techniki behawioralne.
Jak je dobieramy?

 

Obserwując ucznia, jego potrzeby, umiejętności i postępy. Nie ma jednej właściwej drogi nauki, która sprawdzi się u każdego. Dysponujemy wachlarzem technik, które na bieżąco dostosowujmy podczas kursu, by osiągnąć założony cel. Poznaj niektóre z nich:

DO PRACY Z KAŻDYM KURSANTEM PRZYGOTOWUJEMY SIĘ INDYWIDUALNIE. 

W 4 PROSTYCH KROKACH:

Poznajemy historię nauki języka kursanta.

Oceniamy poziom zaawansowania podczas rozmowy po angielsku.

Rozpoznajemy możliwości i ustalamy realny cel do osiągnięcia.

Poznajemy osobowość ucznia i na jej podstawie dobieramy indywidualne techniki pracy.

Korzystamy z procedur i narzędzi, które pomagają aktywnie rozwijać umiejętności językowe.

Budujemy naturalną sytuację, służącą swobodnej komunikacji

 

Podczas zajęć prowadzimy z uczniem rozmowę – o codziennym życiu, pracy, zainteresowaniach. To na niej opiera się nauka. Słówka i frazy są łatwiej zapamiętywane przez proste skojarzenia, bo uczeń odnosi je bezpośrednio do swojego życia. Kursanci często określają zajęcia jako miłą konwersację z przyjacielem, podczas której nauka odbywa się „przy okazji”.

Pokazujemy język jako całość

 

Uczenie się pojedynczych słów czy zasad gramatycznych bez użycia ich w rozmowie nie ma sensu – taka wiedza szybko znika. Nasza metoda polega na pokazywaniu gotowych połączeń, struktur i skojarzeń, dzięki którym budowanie wypowiedzi przychodzi łatwo i naturalnie. Oduczamy „myślenia po polsku” podczas mówienia po angielsku – wyposażamy ucznia w przydatne frazy.

Przygotowujemy spersonalizowany program

 

Nie ma jednego sztywnego planu kursu. Jego przebieg ustalamy na podstawie już posiadanych umiejętności, poziomu zaawansowania, stawianego sobie celu i potrzeb ucznia. Po pierwszej rozmowie lektor wie na co zwrócić uwagę, jak przygotowywać się do zajęć, jakie spersonalizowane materiały, artykuły i ćwiczenia wprowadzać, jakim tempem pracować. Dzięki temu szybciej widać efekty.

To uczeń ustala tempo pracy

 

Każda lekcja ma określony plan – rozgrzewkę, w formie rozmowy poruszającej zagadnienia z poprzednich zajęć, następnie wprowadzenie nowego materiału oraz jego praktyczne wy-korzystanie. Jeśli lektor widzi, że uczeń ma kłopoty z realizacją danego tematu, cofa się i zaczyna od początku. Naszym celem nie jest odbębnienie założonego planu na lekcję, ale efektywna nauka i skuteczne przyswojenie przez kursanta zadanych zagadnień.

WZMACNIAMY PEWNOŚĆ SIEBIE

 

Podtrzymywanie motywacji ucznia podczas kursu bardzo mocno wpływa na osiągane rezultaty, na każdym etapie zaawansowania językowego. W trakcie zajęć podkreślamy sukcesy i osiągnięcia, zawsze znajdujemy pozytywne aspekty wykonanej dotąd pracy, a każdą lekcję kończymy na pozytywnych emocjach. Ta metoda sprawia, że uczeń odczuwa pozytywne skojarzenia z procesem uczenia – z niecierpliwością czeka na kolejne spotkanie, a nauka jest dla niego przyjemnością.

JAK POWSTAŁA METODA?

 

Zrodziła się z potrzeby znalezienia rewolucyjnego sposobu nauki języka. Z aspiracji i marzeń naszych Klientów. Z naszej pasji. Szukaliśmy podejścia i technik, dzięki którym praca z angielskim stałaby się bardziej spersonalizowana i wreszcie wpisywałaby się w indywidualny tok każdego ucznia. Punktem zwrotnym, który pokazał nam, jak to osiągnąć było poznanie Moniki – energicznej, ciekawej świata osoby, otwartej na nowe doświadczenia, kochającej sport i podróże. Moniki, dla której jedynym ograniczeniem okazał się język angielski.

Próbowała się go nauczyć wielokrotnie, zawsze bezskutecznie, aż w końcu zupełnie straciła wiarę. Wspólnie postanowiliśmy dać jej jeszcze jedną szansę! Czerpiąc z naszego 15-letniego doświadczenia w pracy z uczniami, dopasowaliśmy elementy różnych treningów i techniki, które najlepiej pasowały do sytuacji Moniki. Położyliśmy nacisk na przedstawienie jej funkcjonalności języka i zainicjowanie takiej konwersacji, w której będzie czuła się komfortowo i będzie osiągała cel, co zmotywuje ją do dalszej pracy. Czy wypracowana przez nas metoda przyniosła przełom? Czy Monice się udało? Tak! Krok po kroku stawała się coraz lepsza, a po kilku miesiącach zanotowała znaczny postęp.

Największym sprawdzianem i jak się później okazało również nagrodą, zarówno dla Moniki, jak i dla nas, była jej podróż do USA, gdzie z łatwością nawiązywała relacje, a jej znajomość angielskiego była komplementowana.

Dzięki tej współpracy krok po kroku opracowaliśmy unikalną metodę, która burzy ograniczenia i pomaga pokonać blokadę uniemożliwiającą swobodne mówienie po angielsku. Otwiera drogę do realizacji marzeń i zmienia standard życia naszych uczniów.

Zapraszamy do współpracy,
Zespół Spikkeo

Jak zacząć? WYPRÓBUJ NAS!

Umów się na bezpłatną lekcję i zacznij płynnie mówić po angielsku - akcent gratis!