World of English

Sylwia Krawczyk

Spędź kilka chwil ze mną a ja postaram się przekazać Ci mnóstwo energii i zarazić moją pasją do tego języka. Każdy podcast będzie miał swój transkrypt, który pomoże wytropić dowolne słówko i zwrot.

Zobacz wszystkie odcinki

After-Class Report

Sylwia Krawczyk

Nasz najnowszy podcast to odpowiedź na potrzeby uczniów, którzy chcą zgłębiać trudne zagadnienia języka angielskiego w formie raportu po zajęciach, omawiając wybrane przez nich tematy.

Zobacz wszystkie odcinki

English mess

English mess podcast to idealny sposób na zapoznanie się z ciekawostkami kulturowymi i językowymi. Znajdziecie w nim odpowiedź na pytanie jak kultura wpływa na język, jak go kształtuje i jak to w bezpośredni sposób przenosi się na naukę języka angielskiego.

Zobacz wszystkie odcinki

Najnowsze odcinki

 1. Ilość idiomów w języku angielskim może onieśmielać. Nie warto się ich uczyć na pamięć bez zrozumienia. Byłoby to niepraktyczne i nieskuteczne. To co należy zrobić, to posłuchać fascynujących historii, które kryją się za danym idiomem. Pozwoli Wam to na zbudowanie jednoznacznego skojarzenia i zapamiętanie danego zwrotu. Do dzieła :)

  Posłuchaj podcastu
 2. English mess 001

  Rizz/Rel/IMO

  Czy macie czasem wrażenie że nie rozumiecie języka, jakim posługują się młodzi ludzie? To rodzaj swoistego kodu. Co więcej, kod ten może nie mieć swoich korzeni w języku polskim, ale zupełnie gdzieś indziej. Posłuchajcie, jak dalece język angielski wpływa na język polski, jak go kształtuje i jak brak znajomości angielskiego może utrudnić komunikację w swoim własnym, ojczystym języku.

  Posłuchaj podcastu
 3. After-class report 010

  Szyk zdania

  Język polski i angielski to dwa odrębne systemy językowe. Łatwo o tym zapomnieć, gdy zaczynamy się uczyć się angielskiego. Instynktownie powielamy i kopiujemy polskie struktury. W rezultacie budujemy zdania, które po angielsku brzmią nienaturalnie. Jednym z typowych problemów jest tworzenie błędnego szyku zdania. Dzisiejsze nagranie pomoże Wam zrozumieć, jak poprawnie budować zdania po angielsku i dlaczego szyk jest tutaj tak ważny.

  Posłuchaj podcastu
 4. After-class report 009

  Słowotwórstwo

  Umiejętność budowania nowych słów po angielsku jest kluczowa i bardzo przyspiesza proces nauki. Gdy samodzielnie potrafimy tworzyć nowe słowa, szybko poszerzamy jego zasób. Dzieje się to naturalnie bez potrzeby spędzania wielu godzin nad książkami. Brak tej wiedzy być może wpędzi nas w błędne koło myślenia po polsku, gdy mówimy po angielsku.

  Posłuchaj podcastu

Sprawdź nasze możliwości podczas bezpłatnej lekcji. Bez zobowiązań.

 • Możliwość umówienia się na dogodną godzinę (między 7:00 a 20:00)
 • 60 minut jeden na jeden z coachem przez internet
 • Materiały po sesji, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę.
 • Darmowy e-book o wartości 99 zł: “We Teach You How to Learn”
Weronika ze SPIKKEO podczas zajęć

Zapisz się na newsletter i zyskaj dostęp do bonusów.

Nie tylko będziemy informować Cię o bieżących sprawach, ale damy Ci dostęp do ekstra materiałów. Obiecujemy, że otrzymasz na maila tylko wartościowe treści. Jeśli się rozmyślisz, z łatwością zrezygnujesz z subskrypcji.

Zapisz się
Newsletter - tło