Odcinek 028

WE 028: Prezentacje w języku angielskim

Płynne mówienie w języku angielskim, to ważna umiejętność. Może pomóc Ci zdobyć lepszą pracę, zwiększyć pewność siebie w kontaktach towarzyskich. Umiejętność mówienia jest bezpośrednio związana z wygłaszaniem prezentacji. Najczęściej się ich obawiamy i unikamy ich. Nie musi tak być. Ten odcinek podcastu World of English jest pełen praktycznych wskazówek oraz słownictwa, które pomoże Ci przygotować się do najbliższej prezentacji w języku angielskim.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

twofold – dwojaki/ podwójny 

devoted to sth – poświęcony czemuś 

hesitate – wahać się 

land a good job – zdobyć dobrą pracę  

venture to say sth – ośmielić się powiedzieć 

reach sb – docierać do kogoś   

pain in the neck – utrapienie/ zmora  

practice makes perfect – trening czyni mistrza  

bullet points – punktatory/ wypunktowanie  

entail – pociągać za sobą  

smoothness – gładkość/ płynność  

groundbreaking – przełomowy 

badly received – źle odebrane  

rush – pędzić/ gonić/ pęd 

gimmick – sztuczka  

it stands for – to skrót od   

knowledgeable – mądry/ z dużą wiedzą/ obeznany 

talk rubbish – gadać głupoty/ bzdury 

depict – przedstawiać/ opisywać 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu