Odcinek 028

Prezentacje w języku angielskim

WE 028: Prezentacje w języku angielskim

Płynne mówienie w języku angielskim, to ważna umiejętność. Może pomóc Ci zdobyć lepszą pracę, zwiększyć pewność siebie w kontaktach towarzyskich. Umiejętność mówienia jest bezpośrednio związana z wygłaszaniem prezentacji. Najczęściej się ich obawiamy i unikamy ich. Nie musi tak być. Ten odcinek podcastu World of English jest pełen praktycznych wskazówek oraz słownictwa, które pomoże Ci przygotować się do najbliższej prezentacji w języku angielskim.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

twofold – dwojaki/ podwójny 

devoted to sth – poświęcony czemuś 

hesitate – wahać się 

land a good job – zdobyć dobrą pracę  

venture to say sth – ośmielić się powiedzieć 

reach sb – docierać do kogoś   

pain in the neck – utrapienie/ zmora  

practice makes perfect – trening czyni mistrza  

bullet points – punktatory/ wypunktowanie  

entail – pociągać za sobą  

smoothness – gładkość/ płynność  

groundbreaking – przełomowy 

badly received – źle odebrane  

rush – pędzić/ gonić/ pęd 

gimmick – sztuczka  

it stands for – to skrót od   

knowledgeable – mądry/ z dużą wiedzą/ obeznany 

talk rubbish – gadać głupoty/ bzdury 

depict – przedstawiać/ opisywać 

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu