Odcinek 027

WE 027: Przyimki w języku angielskim

At, on, in… Przyimki stanowią problem dla większości uczących się języka angielskiego. Dlatego ten odcinek podcastu pomoże Ci się ich nauczyć oraz zrozumieć na czym polega różnica w używaniu ich w języku polskim i angielskim. Wystarczy zastosować powtarzalny schemat, który wreszcie uwolni Cię od popełniania błędów przy stosowaniu przyimków w języku angielskim.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

kill the time/ pass the time – zabić czas

have time on your hands – mieć dużo wolnego czasu 

quote – zacytować/ cytat 

bite – gryźć/ ugryźć  

fixed – sztywny/ niezmienny/ stały

chunk – kawałek

a piece of advice – rada/ porada 

frankly speaking – szczerze mówiąc 

look for – szukać

look at – patrzeć na 

school leaving examination – egzamin końcowy 

stand/ have a chance of doing sth – mieć szansę coś zrobić 

bring up – wychować

call off – odwołać

put off – przekładać w czasie  

back up – wspierać

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu