Odcinek 027

Przyimki w języku angielskim

WE 027: Przyimki w języku angielskim

At, on, in… Przyimki stanowią problem dla większości uczących się języka angielskiego. Dlatego ten odcinek podcastu pomoże Ci się ich nauczyć oraz zrozumieć na czym polega różnica w używaniu ich w języku polskim i angielskim. Wystarczy zastosować powtarzalny schemat, który wreszcie uwolni Cię od popełniania błędów przy stosowaniu przyimków w języku angielskim.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

kill the time/ pass the time – zabić czas

have time on your hands – mieć dużo wolnego czasu 

quote – zacytować/ cytat 

bite – gryźć/ ugryźć  

fixed – sztywny/ niezmienny/ stały

chunk – kawałek

a piece of advice – rada/ porada 

frankly speaking – szczerze mówiąc 

look for – szukać

look at – patrzeć na 

school leaving examination – egzamin końcowy 

stand/ have a chance of doing sth – mieć szansę coś zrobić 

bring up – wychować

call off – odwołać

put off – przekładać w czasie  

back up – wspierać

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu