1. Statystyki podają, że język angielski, to język urzędowy w 52 krajach, a w 2019 roku, używało go ok. 1,2 mld ludzi na całym świecie. Powszechność angielszczyzny sprawiła, że język ten nabrał wielu barw i odcieni. Ilość kultur, które używają angielskiego doprowadziła do tego, że zyskał całe mnóstwo różnych akcentów, struktur oraz wyrażeń idiomatycznych. Posłuchajcie wciągającej rozmowy dwóch lektorek języka angielskiego, które wyraźnie różnią się wymową, a mimo to, od obu nie da się oderwać ucha. Czyż nauka angielskiego nie jest fascynująca?

  Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Tak, zgadzam się.

 2. Kryminały od zawsze cieszą się popularnością. Książki, audycje, filmy i podcasty o tej tematyce są ciągle częstym wyborem. Sekretem popularności opowieści mrożących krew w żyłach, jest szukanie odpowiedzi na pytanie: „kto to zrobił?”. Ależ to fascynujące... Dzisiejszy odcinek uchyli przed Tobą rąbek rozległego, angielskiego słownictwa dotyczącego zbrodni. Uwierz, już sama terminologia robi wrażenie. Kto wie, może kolejny światowy bestseller ze zbrodnią w tle, wyjdzie spod Twojego pióra?

  Posłuchaj podcastu
 3. Za nami już 30 odcinków World of English, a Ty nadal nie jesteś przekonany, że angielskiego da się uczyć skutecznie? W 31 odcinku, znajdziesz zbiór przydatnych wskazówek, jak uczyć się języka angielskiego w ogóle i jak robić to efektywniej.

  Posłuchaj podcastu
 4. Nadszedł czas, żeby przyjrzeć się bliżej czasom w języku angielskim. Wiele problemów w ich stosowaniu, bierze się z błędnych założeń dotyczących ich użycia. Czasy, są wszak powodem wielu nieporozumień. A już na pewno zniechęcają do mówienia po angielsku. Boimy się popełnić błąd. Tracimy płynność wypowiedzi, gdy zastanawiamy się, którego czasu użyć. Posłuchaj podcastu, a wreszcie zrozumiesz, jak używać czasów w języku angielskim.

  Posłuchaj podcastu
 5. Pewność siebie, to klucz do szczęśliwego życia i odnoszenia sukcesów. Jak ją budować? Czy to w ogóle możliwe, żeby ją nabyć i rozwijać? Czy raczej trzeba się z nią urodzić? Posłuchaj, jak pewność siebie wpłynęła na karierę Priyanki Chopry - aktorki, piosenkarki, producentki filmowej, Miss World 2000. Poznaj synonimy oraz przeciwieństwa „pewności siebie” w języku angielskim.

  Posłuchaj podcastu
 6. Płynne mówienie w języku angielskim, to ważna umiejętność. Może pomóc Ci zdobyć lepszą pracę, zwiększyć pewność siebie w kontaktach towarzyskich. Umiejętność mówienia jest bezpośrednio związana z wygłaszaniem prezentacji. Najczęściej się ich obawiamy i unikamy ich. Nie musi tak być. Ten odcinek podcastu World of English jest pełen praktycznych wskazówek oraz słownictwa, które pomoże Ci przygotować się do najbliższej prezentacji w języku angielskim.

  Posłuchaj podcastu
 7. At, on, in… Przyimki stanowią problem dla większości uczących się języka angielskiego. Dlatego ten odcinek podcastu pomoże Ci się ich nauczyć oraz zrozumieć na czym polega różnica w używaniu ich w języku polskim i angielskim. Wystarczy zastosować powtarzalny schemat, który wreszcie uwolni Cię od popełniania błędów przy stosowaniu przyimków w języku angielskim.

  Posłuchaj podcastu

Sprawdź nasze możliwości podczas bezpłatnej lekcji. Bez zobowiązań.

 • Możliwość umówienia się na dogodną godzinę (między 7:00 a 20:00)
 • 60 minut jeden na jeden z coachem przez internet
 • Materiały po sesji, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę.
 • Darmowy e-book o wartości 99 zł: “We Teach You How to Learn”
Weronika ze SPIKKEO podczas zajęć

Zapisz się na newsletter i zyskaj dostęp do bonusów.

Nie tylko będziemy informować Cię o bieżących sprawach, ale damy Ci dostęp do ekstra materiałów. Obiecujemy, że otrzymasz na maila tylko wartościowe treści. Jeśli się rozmyślisz, z łatwością zrezygnujesz z subskrypcji.

Zapisz się
Newsletter - tło