Odcinek 032

Zbrodnia

WE 032: Zbrodnia

Kryminały od zawsze cieszą się popularnością. Książki, audycje, filmy i podcasty o tej tematyce są ciągle częstym wyborem. Sekretem popularności opowieści mrożących krew w żyłach, jest szukanie odpowiedzi na pytanie: „kto to zrobił?”. Ależ to fascynujące... Dzisiejszy odcinek uchyli przed Tobą rąbek rozległego, angielskiego słownictwa dotyczącego zbrodni. Uwierz, już sama terminologia robi wrażenie. Kto wie, może kolejny światowy bestseller ze zbrodnią w tle, wyjdzie spod Twojego pióra?

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

hasten – spieszyć 

sheer pleasure – czysta przyjemność 

thoroughly – całkowicie 

on the edge of your seat – w napięciu/ podekscytowany 

10 commandments of the church – 10 przykazań 

thou shalt not kill – nie zabijaj 

wrongdoer – złoczyniec/ winowajca  

hair stands on end – włosy dęba stają 

anxiety – niepokój/ trwoga/ pragnienie 

avid – entuzjastyczny/ zapalony 

trafficking – nielegalny handel

petty – mały/ drobny 

blood shed – rozlew krwi 

perjury – krzywoprzysięstwo  

smuggling – przemyt

trespassing – wtargnięcie na teren 

obscene – obsceniczny/ obraźliwy 

joyride – jeździć skradzionym samochodem 

pickpocketing – kradzież kieszonkowa 

shoplifting – kradzież w sklepie 

riots – zamieszki 

burglary – kradzież 

mugging – rozbój/ napad 

poaching – kłusownictwo 

drunk driving/ driving under the influence – jazda pod wpływem alkoholu 

genocide – ludobójstwo 

Posłuchaj innych odcinków

  1. World of English 046

    Emigracja

    Istnieje takie przekonanie, że jedynym praktycznym sposobem na naukę języka angielskiego jest wyjazd za granicę. Czy jest ono słuszne? W 46. odcinku podcastu odpowiadamy na pytanie jak uczymy się języka podczas wyjazdu oraz jak wygląda schemat skutecznej nauki języka obcego. Może się okazać, że mamy nieco więcej możliwości i że równie sprawnie możemy nauczyć się języka angielskiego bez konieczności wyjazdu, np. do Anglii. Z tego odcinka dowiecie się co odpowiada za przełamywanie bariery językowej. A może ona w ogóle nie istnieje? Sprawdźcie sami.

    Posłuchaj podcastu
  2. Strach ma wielkie oczy. Kiedy uczymy się języka angielskiego, napotykamy ogrom materiału do przyswojenia. Bywa, że najtrudniejszym elementem nauki jest przyswojenie gramatyki i jej zasad. Ta obawa nie powinna powstrzymywać Was przed nauką angielskiego i mówieniem w tym języku. Prawdą jest, że nie trzeba znać całej gramatyki, żeby się sprawnie komunikować. Przed Wami lista najbardziej użytecznych zagadnień gramatyki języka angielskiego, których znajomość pozwoli Wam prowadzić swobodne rozmowy w tym języku.

    Posłuchaj podcastu
  3. Osoby uczące się języka angielskiego szukają najbardziej sprawdzonych metod. Naturalnie korzystamy z technik, które upraszczają proces nauki i jednocześnie skracają czas pracy. Musimy jednak pamiętać, że niektóre zagadnienia wymagają więcej czasu, który jest konieczny do przyswojenia materiału. Co więcej, istnieją takie elementy gramatyki czy słownictwa w języku angielskim, które mogą okazać się trudniejsze niż inne. Poznajcie je i dobrze zaplanujcie swój plan pracy.

    Posłuchaj podcastu