Odcinek 032

WE 032: Zbrodnia

Kryminały od zawsze cieszą się popularnością. Książki, audycje, filmy i podcasty o tej tematyce są ciągle częstym wyborem. Sekretem popularności opowieści mrożących krew w żyłach, jest szukanie odpowiedzi na pytanie: „kto to zrobił?”. Ależ to fascynujące... Dzisiejszy odcinek uchyli przed Tobą rąbek rozległego, angielskiego słownictwa dotyczącego zbrodni. Uwierz, już sama terminologia robi wrażenie. Kto wie, może kolejny światowy bestseller ze zbrodnią w tle, wyjdzie spod Twojego pióra?

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

hasten – spieszyć 

sheer pleasure – czysta przyjemność 

thoroughly – całkowicie 

on the edge of your seat – w napięciu/ podekscytowany 

10 commandments of the church – 10 przykazań 

thou shalt not kill – nie zabijaj 

wrongdoer – złoczyniec/ winowajca  

hair stands on end – włosy dęba stają 

anxiety – niepokój/ trwoga/ pragnienie 

avid – entuzjastyczny/ zapalony 

trafficking – nielegalny handel

petty – mały/ drobny 

blood shed – rozlew krwi 

perjury – krzywoprzysięstwo  

smuggling – przemyt

trespassing – wtargnięcie na teren 

obscene – obsceniczny/ obraźliwy 

joyride – jeździć skradzionym samochodem 

pickpocketing – kradzież kieszonkowa 

shoplifting – kradzież w sklepie 

riots – zamieszki 

burglary – kradzież 

mugging – rozbój/ napad 

poaching – kłusownictwo 

drunk driving/ driving under the influence – jazda pod wpływem alkoholu 

genocide – ludobójstwo 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu