Odcinek 029

Jej imię – Pewność Siebie

WE 029: Jej imię – Pewność Siebie

Pewność siebie, to klucz do szczęśliwego życia i odnoszenia sukcesów. Jak ją budować? Czy to w ogóle możliwe, żeby ją nabyć i rozwijać? Czy raczej trzeba się z nią urodzić? Posłuchaj, jak pewność siebie wpłynęła na karierę Priyanki Chopry - aktorki, piosenkarki, producentki filmowej, Miss World 2000. Poznaj synonimy oraz przeciwieństwa „pewności siebie” w języku angielskim.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

contest – konkurs

beauty pageant – konkurs piękności

outstanding – wyróżniający się 

address the public – zwracać się publiczności/ społeczeństwa 

prone to – podatny na 

betray – zdradzać

legacy – spuścizna

star in a film – występować w filmie

owe sth to sb – być komuś coś winnym

instill – wpajać (np. szacunek)

well-related z koneksjami

diminish – zmniejszać 

ridicule – wyśmiewać 

be sb’s senior – być od kogoś starszym 

affection – uczucie 

propose to sb – oświadczyć się komuś

self-assurance/ self-esteem/ self-trust – pewność siebie 

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu