Odcinek 029

WE 029: Jej imię – Pewność Siebie

Pewność siebie, to klucz do szczęśliwego życia i odnoszenia sukcesów. Jak ją budować? Czy to w ogóle możliwe, żeby ją nabyć i rozwijać? Czy raczej trzeba się z nią urodzić? Posłuchaj, jak pewność siebie wpłynęła na karierę Priyanki Chopry - aktorki, piosenkarki, producentki filmowej, Miss World 2000. Poznaj synonimy oraz przeciwieństwa „pewności siebie” w języku angielskim.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

contest – konkurs

beauty pageant – konkurs piękności

outstanding – wyróżniający się 

address the public – zwracać się publiczności/ społeczeństwa 

prone to – podatny na 

betray – zdradzać

legacy – spuścizna

star in a film – występować w filmie

owe sth to sb – być komuś coś winnym

instill – wpajać (np. szacunek)

well-related z koneksjami

diminish – zmniejszać 

ridicule – wyśmiewać 

be sb’s senior – być od kogoś starszym 

affection – uczucie 

propose to sb – oświadczyć się komuś

self-assurance/ self-esteem/ self-trust – pewność siebie 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu