Odcinek 026

Akcenty, dialekty i Peaky Blinders

WE 026: Akcenty, dialekty i Peaky Blinders

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że język angielski brzmiał na tyle dziwne, że trudno było Ci go zrozumieć? Być może słuchałeś akcentu, którego nie rozpoznajesz. Nie jesteś jedyny - niektórzy rodzimi użytkownicy języka angielskiego muszą oglądać Peaky Blinders z napisami! Posłuchaj o różnych akcentach w języku angielskim i naucz się je rozpoznawać.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

reveal a secret – wyjawić sekret

binge watching – maraton oglądania serialu

go on a binge – iść w „tango”/ zaszaleć 

burn the midnight oil – „zarywać” noc/ pracować do późna 

flat cap – kaszkiet 

garment – strój/ ubranie/ część garderoby 

contribute to sth – przyczyniać się do 

arouse controversy – wzbudzać kontrowersje 

vary – różnić się 

county – hrabstwo

melting pot – wielokulturowy tygiel 

glottal stop – zwarcie krtaniowe 

estuary – ujście rzeki  

benchmark – kryterium/ standard/ punkt odniesienia 

gravel – żwir    

pitch black – ciemny jak smoła 

grateful for – wdzięczny za 

differentiate between – rozróżniać/ odróżniać

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu