World of English – ponad 20 tys. pobrań podcastu
Przyszedł czas na małe podsumowanie, trochę danych i historii :). Ilość pobrań podcastu przekroczyła 20 tys. Jestem z tego bardzo dumna. Choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to ogromna liczba i na pewno mogło być lepiej. Sam pomysł na podcast World of English był prosty. Chodziło o krótką 20-30 minutową formę, której będzie można posłuchać np. w drodze do pracy. Całość nagrywana była tylko po angielsku. Do nagrań powstawał transkrypt i słowniczek.
Podcast World of English – podsumowanie
Przyszedł czas na małe podsumowanie, trochę danych i historii :). Ilość pobrań podcastu przekroczyła 20 tys. Jestem z tego bardzo dumna. Choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to ogromna liczba i na pewno mogło być lepiej.
Moja przygoda z podcastami rozpoczęła się ponad dwa lata temu, kiedy je właściwie odkryłam i zaczęłam sporo słuchać. Później pojawił się pomysł, żeby spróbować własnych sił. Tak trafiłam na grupy na FB W ruchu słucham podcastów i Szkoła podkastingu. Podstawową wiedzę zdobywałam na kursie Borysa Kozielskiego. Korzystałam też z rad doświadczonych podcasterów. Kiedy już miałam za sobą nagranych kilka pierwszych odcinków, miałam przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowym Dniu Podcastów, gdzie wzięłam udział w serii bardzo interesujących wykładów i warsztatów. Było to bardzo inspirujące spotkanie.
Sam pomysł na podcast World of English był prosty. Chodziło o krótką 20-30 minutową formę, której będzie można posłuchać np. w drodze do pracy. Całość nagrywana była tylko po angielsku. Do nagrań powstawał transkrypt i słowniczek (z tym niestety są małe zaległości). Tematy lekkie i przyjemne z pewną ilością przydatnych informacji. Nagrałam też odcinki bardziej „użytkowe” i ku mojemu zaskoczeniu właśnie one cieszyły się największą popularnością. Moje obawy, że będą nudne okazały się nietrafione :).
Pierwszy odcinek Storytelling ukazał się na początku września 2018 roku i ma obecnie (07.02.2020) ponad 2,1 tys. pobrań. Jak to zazwyczaj bywa, początki są trudne. Uważam, że ten odcinek wypadł słabo i ma błędy, które później starałam się wyeliminować. Mówię w nim o tym jak budowanie i słuchanie opowieści pomaga w nauce języka obcego. Tytuł może wprowadzać w błąd, bo nie tłumaczę jak budować Storytelling, a dużo osób szuka takich informacji.
Kolejne dwa odcinki mają ponad 1,2 tys. pobrań, później liczby maleją. Największą popularnością cieszą się odcinki „użytkowe” z większa ilością praktycznej wiedzy:
019 – Holidaying in English 875
W ciągu 17 miesięcy ukazało się 26 odcinków, które według statystyk zamieszczonych na Spreakerze zostały pobrane ponad 20 tys. razy. Liczba średnich pobrań dziennych i miesięcznych cały czas rośnie. Niestety, nie udało mi się umieszczać poszczególnych odcinków regularnie, co tydzień np. w poniedziałek. Czasem dodawane były dwa odcinki jednocześnie (np. dwa ostatnie).Wpływa to na pewno na ostateczne wyniki.
Do podcastu nie zapraszałam gości (myślę o tym). Zrobiłam jeden wywiad podczas konferencji, którą miałam przyjemność tłumaczyć. Ken Ramirez jest wspaniałym mówcą, posługuje się pięknym językiem. Możecie go posłuchać w 23 odcinku: American English in my podcast – Ken Ramirez interview 648. Materiał nagrywany był w warunkach bojowych, wykorzystałam do tego pierwszy raz ZoomH6 i byłam bardzo zadowolona z efektu. Choć dźwięk nie jest idealny, jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zrealizować to nagranie.
Sam podcast znajduje się na Spreakerze, można go posłuchać właściwie wszędzie. Promowany jest w mediach społecznościowych i na stronie spikkeo. Po podpisaniu umowy znalazł się także na platformie Lecton. Początkowo był bardzo dobrze widoczny. Niestety, szybko został usunięty z pierwszej strony i ciężko teraz na niego trafić.
Podcasty rosną w siłę 🙂 co mnie bardzo cieszy. Ciekawa jestem jak dalej będzie się to rozwijać. Konkurencja jest już na prawdę spora. Nie tracę zapału i chcę dalej nagrywać nowe odcinki i rozwijać format. Mam już nowe pomysły. Chciałabym zacząć przeprowadzać wywiady, których wspólnym mianownikiem byłby język angielski. Od dłuższego czasu myślę o nagraniu video 🙂
Chcesz mówić płynnie po angielsku?
Wypróbuj metodę SPIKFLOW podczas darmowej lekcji