Odcinek 024

Struktura języka angielskiego

WE 024: Struktura języka angielskiego

Znajomość słownictwa, to trochę za mało, żeby dogadać się w obcym języku. Ale niektórzy próbują. I bardzo dobrze, brawo za odwagę. Choć mamy wątpliwości czy native speaker zrozumie Ponglish, czyli mieszankę angielskiego i polskiego. Sam oceń. Oto przykłady: Ręce opadają – Hands are dropping. Nie rób wiochy – Don't make a village. Nie łudź się – Don't boat yourself. Jedzie mi tu czołg? – Do I have a tank riding here? Ten odcinek podcastu World of English opowiada o sposobach na uniknięcie Ponglish, czyli myślenia po polsku podczas mówienia po angielsku. Posłuchaj i poznaj różnice w systemach, tych dwóch języków, aby oduczyć się ciągłego tłumaczenia z polskiego na angielski.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

intermingle – przemieszać 

engaging – zajmujący/ ciekawy

make use of – zrobić użytek 

memorise – zapamiętać/ nauczyć się na pamięć 

to no avail – bez skutku/ na próżno

govern – zarządzać

presume – przypuszczać 

mother tongue – język ojczysty 

impose – narzucać/ wymuszać 

venture to do sth – odważyć się/ zaryzykować 

seek revenge on – szukać zemsty (na) 

be compelled – być przymuszonym 

envy – zazdrość/ zazdrościć

Posłuchaj innych odcinków

  1. World of English 042

    Marketing

    Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

    Posłuchaj podcastu
  2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

    Obejrzyj Posłuchaj podcastu
  3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Obejrzyj Posłuchaj podcastu