Odcinek 018

WE 018: Najczęściej spotykane problemy w nauce języka angielskiego

Wiele osób uczących się języka angielskiego ma fałszywe przekonanie, że inni może, ale oni sami z natury nie są zdolni do swobodnego komunikowania się w obcym języku. Próbowali wiele razy i nic z tego. To się nigdy nie uda. Ty też tak masz? Ten odcinek uświadomi Ci, że problemy, które napotyka większość uczniów są bardzo powszechne i popularne. A trenerzy ze Spikkeo mają na nie skuteczne sposoby. Spróbujesz? Jeszcze tylko ten jeden raz.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

come of age – osiągnąć dojrzałość/ pełnoletność 

put forward – zaproponować

overcome problems – pokonać problemy 

hand on heart – z ręką na sercu

common denominator – wspólny mianownik  

get promoted – dostać awans 

back and forth – tam i z powrotem 

foundation – fundament/ podstawa 

collapse – zawalić się/ upadać/ krach/ upadek 

brick – cegła

hurtful – bolesny/ krzywdzący 

ashamed – zawstydzony

knowledgeable – mądry/ posiadający dużą wiedzę  

lack – brak/ brakować

judge – oceniać 

in no time at all – w bardzo krótkim czasie/ błyskawicznie  

confident – pewny siebie

confidence – pewność siebie

sophisticated – wyszukany/ zaawansowany

chit-chat – pogawędka 

pay off – opłacać się  

providing – pod warunkiem 

get down to work – zabrać się do pracy 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu