Odcinek 042

Marketing

World of English - Marketing

Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Słowniczek

run a company – prowadzić firmę

market research – badanie rynku 

identify the needs – rozpoznawać potrzeby

aimed at – wymierzony w/ skierowany do

brand identity– tożsamość marki 

competitive – konkurencyjny  

earn peanuts – niewiele zarabiać 

distribution channel – kanał dystrybucji

promotion – promocja/ awans zawodowy

rise through the ranks – awansować

win sb over – przekonać kogoś/ pozyskać     

dread – strach/ lęk/ obawiać się 

at hand – pod ręką

market survey – badanie rynku  

launch – rozpoczynać/ wprowadzić na rynek   

execute – wykonywać/ uruchamiać    

in the void – w próżni

determine – ustalać/ określać 

gather information – zbierać informacje 

evaluate – oceniać 

primary – główny/ podstawowy 

testimonial – list polecający/ referencje

leading-edge – wiodący/ najnowszy

top-notch – pierwszorzędny 

long-lasting – długotrwały  

cost-effective – wydajny/ opłacalny 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

    Obejrzyj Posłuchaj podcastu
  2. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Obejrzyj Posłuchaj podcastu
  3. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Obejrzyj Posłuchaj podcastu