Odcinek 024

Struktura języka angielskiego

WE 024: Struktura języka angielskiego

Znajomość słownictwa, to trochę za mało, żeby dogadać się w obcym języku. Ale niektórzy próbują. I bardzo dobrze, brawo za odwagę. Choć mamy wątpliwości czy native speaker zrozumie Ponglish, czyli mieszankę angielskiego i polskiego. Sam oceń. Oto przykłady: Ręce opadają – Hands are dropping. Nie rób wiochy – Don't make a village. Nie łudź się – Don't boat yourself. Jedzie mi tu czołg? – Do I have a tank riding here? Ten odcinek podcastu World of English opowiada o sposobach na uniknięcie Ponglish, czyli myślenia po polsku podczas mówienia po angielsku. Posłuchaj i poznaj różnice w systemach, tych dwóch języków, aby oduczyć się ciągłego tłumaczenia z polskiego na angielski.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

intermingle – przemieszać 

engaging – zajmujący/ ciekawy

make use of – zrobić użytek 

memorise – zapamiętać/ nauczyć się na pamięć 

to no avail – bez skutku/ na próżno

govern – zarządzać

presume – przypuszczać 

mother tongue – język ojczysty 

impose – narzucać/ wymuszać 

venture to do sth – odważyć się/ zaryzykować 

seek revenge on – szukać zemsty (na) 

be compelled – być przymuszonym 

envy – zazdrość/ zazdrościć

Posłuchaj innych odcinków

  1. Strach ma wielkie oczy. Kiedy uczymy się języka angielskiego, napotykamy ogrom materiału do przyswojenia. Bywa, że najtrudniejszym elementem nauki jest przyswojenie gramatyki i jej zasad. Ta obawa nie powinna powstrzymywać Was przed nauką angielskiego i mówieniem w tym języku. Prawdą jest, że nie trzeba znać całej gramatyki, żeby się sprawnie komunikować. Przed Wami lista najbardziej użytecznych zagadnień gramatyki języka angielskiego, których znajomość pozwoli Wam prowadzić swobodne rozmowy w tym języku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Osoby uczące się języka angielskiego szukają najbardziej sprawdzonych metod. Naturalnie korzystamy z technik, które upraszczają proces nauki i jednocześnie skracają czas pracy. Musimy jednak pamiętać, że niektóre zagadnienia wymagają więcej czasu, który jest konieczny do przyswojenia materiału. Co więcej, istnieją takie elementy gramatyki czy słownictwa w języku angielskim, które mogą okazać się trudniejsze niż inne. Poznajcie je i dobrze zaplanujcie swój plan pracy.

    Posłuchaj podcastu
  3. Nauka musi być skuteczna. Jednak często, kiedy uczymy się języka angielskiego, robimy to instynktownie - nie wiemy od czego zacząć, jakie kolejne kroki podjąć i co jest właściwe, żeby odnieść sukces. W podcaście World of English przygotowaliśmy gotowe rozwiązania, które odpowiadają na pytanie, jak uczyć się słownictwa w języku angielskim. W szczególności, jakie są etapy nauki nowego słowa po angielsku, ponieważ błędnym założeniem jest jedynie jego tłumaczenie na język polski. Zobaczcie, jakie techniki pomogą Wam skutecznie zapamiętywać słownictwo w języku angielskim i używać go w praktyce.

    Posłuchaj podcastu