Odcinek 008

WE 008: Antoine de Paris

Piękne włosy są ozdobą każdej kobiety. Przykuwają uwagę. Każda metamorfoza i zmiany w życiu zaczynają się od… zmiany fryzury! A mistrz nożyczek, który potrafi zrobić cięcie lub upięcie, w którym wygląda się twarzowo, jest na wagę złota. Żył kiedyś taki fryzjer, nazywano go „królem fryzjerów i fryzjerem królów”. Pochodził z Polski. Zrewolucjonizował świat fryzjerstwa i nie był to ani Andrzej Wierzbicki, ani Tomasz Schmidt. Któż to zatem? Poznajcie jego historię.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(to) stay tuned – „nie zmieniać stacji”/ dalej słuchać

(to) ring a bell – brzmieć znajomo

(to) make your name – stać się sławnym

(to) do sb justice – oddać komuś sprawiedliwość

unimaginable – niewyobrażalne

hairdressing parlor/ parlour – salon fryzjerski

stunning – zachwycający

(to) dye – farbować włosy

visionary – wizjoner/ wizjonerski

envy – zazdrość/ zazdrościć

impeccable – nienaganny/ nieskazitelny

word of mouth marketing – poczta pantoflowa

(to) arouse – wzbudzać/ rozbudzać

at first glance – na pierwszy rzut oka

marriageable – „na wydaniu”

gimmick – sztuczka

(to) commemorate – upamiętniać

legacy – spuścizna

spiky hair – włosy „na jeżyka”

permanent wave (perm) – trwała ondulacja

(to) expire – wygasać/ kończyć się

bun – kok/ (też) bułeczka/ bułka

straight from the shoulder – prosto z mostu/ bez ogródek

(to) beat about the bush – mówić ogródkami/ „owijać w bawełnę”

fringe – grzywka

(to) infringe the law – łamać prawo/ naruszać prawo

highlights – pasemka 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu