1. After-class report 010

  Szyk zdania

  Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Tak, zgadzam się.

  After-class report - Szyk zdania

  Język polski i angielski to dwa odrębne systemy językowe. Łatwo o tym zapomnieć, gdy zaczynamy się uczyć się angielskiego. Instynktownie powielamy i kopiujemy polskie struktury. W rezultacie budujemy zdania, które po angielsku brzmią nienaturalnie. Jednym z typowych problemów jest tworzenie błędnego szyku zdania. Dzisiejsze nagranie pomoże Wam zrozumieć, jak poprawnie budować zdania po angielsku i dlaczego szyk jest tutaj tak ważny.

 2. After-class report - Słowotwórstwo
  After-class report 009

  Słowotwórstwo

  Umiejętność budowania nowych słów po angielsku jest kluczowa i bardzo przyspiesza proces nauki. Gdy samodzielnie potrafimy tworzyć nowe słowa, szybko poszerzamy jego zasób. Dzieje się to naturalnie bez potrzeby spędzania wielu godzin nad książkami. Brak tej wiedzy być może wpędzi nas w błędne koło myślenia po polsku, gdy mówimy po angielsku.

  Posłuchaj podcastu
 3. After-class report - Transformacje w języku angielskim

  Transformacje, czyli treningowe parafrazowanie zdań może początkowo kojarzyć się wyłącznie ze zbliżającym się egzaminem. Gdy jednak przyjrzymy się im bliżej, okazuje się, że są one źródłem bardzo przydatnej wiedzy o języku angielskim, a mechanizmy ich tworzenia powinny być znane wszystkim osobom uczącym się - nie tylko tym, które mają przed sobą test. Transformacje rozwijają słownictwo i struktury językowe. Przed Wami lista najbardziej przydatnych z nich.

  Posłuchaj podcastu
 4. After-class report - Pieniądze
  After-class report 007

  Pieniądze

  Mówi się, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. To nieprawda. O pieniądzach warto rozmawiać - zwłaszcza, jeśli uczymy się języka obcego. Trudno sobie wyobrazić sprawną komunikację w języku angielskim, jeśli nie potrafimy załatwić sprawy w banku, pójść do sklepu czy zrobić przelewu. Zapraszamy na kolejne nagranie, w którym poznacie użyteczne słownictwo, dzięki któremu łatwiej Wam będzie komunikować się na co dzień.

  Posłuchaj podcastu
 5. After-class report - Najczęściej popełniane błędy w języku angielskim

  Błędy są nieodzowną częścią procesu nauki, w tym nauki języka. Nie uda nam się przejść tej drogi bez żadnego potknięcia. Płynie z nich cenna nauka, musimy jednak wiedzieć, jak ich unikać. W tym nagraniu dowiecie się, jakie są najczęstsze błędy w języku angielskim, z czego wynikają i jak ich więcej nie popełniać.

  Posłuchaj podcastu
 6. After-class report - Ludzie i ich zachowanie
  After-class report 005

  Ludzie i ich zachowanie

  Jedną z podstawowych umiejętności w języku angielskim jest zdolność opisywania rzeczywistości, w tym osób, które nas otaczają. Ten odcinek przybliży Ci ludzkie charaktery w kontekście zawodowym, czyli to, jakie osobowości są pożądane w konkretnym zawodzie.

  Posłuchaj podcastu
 7. After-class report - Imiesłów bierny i czynny
  After-class report 004

  Imiesłów bierny i czynny

  Imiesłowy stanowią kłopotliwy element gramatyki. Nie lubimy się ich uczyć, chociaż w języku angielskim są one ważne i często używane. Posłuchajcie nagrania, w którym rozprawiamy się z czynnymi i biernymi imiesłowami. Poznacie wiele przykładów, które z pewnością pomogą Wam zrozumieć ten temat.

  Posłuchaj podcastu
 8. After-class report 003

  Idiomy w języku angielskim

  Istnieje błędne przekonanie, że najbardziej skomplikowanym elementem języka angielskiego są czasy. Nic bardziej mylnego. Czasy, które poznacie w umiejętny sposób, pozwalają szybko i sprawnie komunikować się w języku angielskim. To, co stanowi prawdziwe wyzwanie to wyrażenia idiomatyczne. Trudno się nauczyć ich bez kontekstu, ponieważ najczęściej oznaczają coś innego niż pierwotnie zakładamy. Dzięki temu nagraniu poznacie kilka idiomów wraz z technikami ich zapamiętywania.

  Posłuchaj podcastu
 9. After-class report - Czasowniki złożone
  After-class report 002

  Czasowniki złożone

  Istnieją takie elementy języka, bez których nie da się poprawnie porozumiewać w języku angielskim. Wśród nich są właśnie czasowniki złożone. Są kłopotliwe dla osób uczących się, ponieważ nie da się ich zrozumieć i nauczyć się na podstawie ich pierwotnego znaczenia. O co dokładnie chodzi? Czasowniki złożone to połączenie czasownika z przyimkiem lub przyimkami, które całkowicie zmienia znaczenie konstrukcji językowej. Istnieje jednak lista tych najbardziej popularnych i użytecznych. Posłuchajcie.

  Posłuchaj podcastu
 10. After-class report - przysłowia
  After-class report 001

  Angielskie przysłowia

  Nie możemy nauczyć się języka w oderwaniu od jego historii i kultury. Nie ma lepszego sposobu na poznanie zawiłości tego tematu bez próby poznania sposobu myślenia jego użytkowników. Mówi się, że gdy nauczymy się języka obcego, stajemy się innymi ludźmi. Przysłowia bardzo dobrze oddają kontekst kulturowy i historyczny - są odzwierciedleniem schematu myślenia danego narodu. Posłuchajcie nagrania o angielskich przysłowiach wraz tłumaczeniem ich znaczenia.

  Posłuchaj podcastu

Sprawdź nasze możliwości podczas bezpłatnej lekcji. Bez zobowiązań.

 • Możliwość umówienia się na dogodną godzinę (między 7:00 a 20:00)
 • 60 minut jeden na jeden z coachem przez internet
 • Materiały po sesji, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę.
 • Darmowy e-book o wartości 99 zł: “We Teach You How to Learn”
Weronika ze SPIKKEO podczas zajęć

Zapisz się na newsletter i zyskaj dostęp do bonusów.

Nie tylko będziemy informować Cię o bieżących sprawach, ale damy Ci dostęp do ekstra materiałów. Obiecujemy, że otrzymasz na maila tylko wartościowe treści. Jeśli się rozmyślisz, z łatwością zrezygnujesz z subskrypcji.

Zapisz się
Newsletter - tło