Odcinek 014

Native speaker – klątwa czy błogosławieństwo?

WE 014: Native speaker – klątwa czy błogosławieństwo?

Wybór właściwego nauczyciela decyduje o sukcesie lub porażce. Czy native speaker jest najlepszym wyborem? Czy pomoże Ci osiągnąć postęp, jaki sobie zaplanowałeś? A może doświadczony lektor języka angielskiego zrobi to lepiej? Dobierze odpowiednią metodę, pokaże błędy. Co kryje się za tymi dwiema możliwościami nauki? Jakie są zalety i wady obydwu wyborów? Posłuchaj, zanim podejmiesz decyzję.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

inquiry/ enquiry – zapytanie

(to) dispel the myth – obalić mit

subconsciously – podświadomie

milestone – kamień milowy

commitment – oddanie/ poświęcenie

(to) adore -uwielbiać

(to) be capable of – potrafić coś zrobić

instantly – natychmiast

discouraged – zniechęcony

discouragement – zniechęcenie

inhibition – zahamowanie

constraint – ograniczenie/ skrępowanie

(to) gather knowledge – zdobywać wiedzę

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu