Odcinek 014

WE 014: Native speaker – klątwa czy błogosławieństwo?

Wybór właściwego nauczyciela decyduje o sukcesie lub porażce. Czy native speaker jest najlepszym wyborem? Czy pomoże Ci osiągnąć postęp, jaki sobie zaplanowałeś? A może doświadczony lektor języka angielskiego zrobi to lepiej? Dobierze odpowiednią metodę, pokaże błędy. Co kryje się za tymi dwiema możliwościami nauki? Jakie są zalety i wady obydwu wyborów? Posłuchaj, zanim podejmiesz decyzję.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

inquiry/ enquiry – zapytanie

(to) dispel the myth – obalić mit

subconsciously – podświadomie

milestone – kamień milowy

commitment – oddanie/ poświęcenie

(to) adore -uwielbiać

(to) be capable of – potrafić coś zrobić

instantly – natychmiast

discouraged – zniechęcony

discouragement – zniechęcenie

inhibition – zahamowanie

constraint – ograniczenie/ skrępowanie

(to) gather knowledge – zdobywać wiedzę

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu