Odcinek 014

Native speaker – klątwa czy błogosławieństwo?

WE 014: Native speaker – klątwa czy błogosławieństwo?

Wybór właściwego nauczyciela decyduje o sukcesie lub porażce. Czy native speaker jest najlepszym wyborem? Czy pomoże Ci osiągnąć postęp, jaki sobie zaplanowałeś? A może doświadczony lektor języka angielskiego zrobi to lepiej? Dobierze odpowiednią metodę, pokaże błędy. Co kryje się za tymi dwiema możliwościami nauki? Jakie są zalety i wady obydwu wyborów? Posłuchaj, zanim podejmiesz decyzję.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

inquiry/ enquiry – zapytanie

(to) dispel the myth – obalić mit

subconsciously – podświadomie

milestone – kamień milowy

commitment – oddanie/ poświęcenie

(to) adore -uwielbiać

(to) be capable of – potrafić coś zrobić

instantly – natychmiast

discouraged – zniechęcony

discouragement – zniechęcenie

inhibition – zahamowanie

constraint – ograniczenie/ skrępowanie

(to) gather knowledge – zdobywać wiedzę

Posłuchaj innych odcinków

  1. World of English 046

    Emigracja

    Istnieje takie przekonanie, że jedynym praktycznym sposobem na naukę języka angielskiego jest wyjazd za granicę. Czy jest ono słuszne? W 46. odcinku podcastu odpowiadamy na pytanie jak uczymy się języka podczas wyjazdu oraz jak wygląda schemat skutecznej nauki języka obcego. Może się okazać, że mamy nieco więcej możliwości i że równie sprawnie możemy nauczyć się języka angielskiego bez konieczności wyjazdu, np. do Anglii. Z tego odcinka dowiecie się co odpowiada za przełamywanie bariery językowej. A może ona w ogóle nie istnieje? Sprawdźcie sami.

    Posłuchaj podcastu
  2. Strach ma wielkie oczy. Kiedy uczymy się języka angielskiego, napotykamy ogrom materiału do przyswojenia. Bywa, że najtrudniejszym elementem nauki jest przyswojenie gramatyki i jej zasad. Ta obawa nie powinna powstrzymywać Was przed nauką angielskiego i mówieniem w tym języku. Prawdą jest, że nie trzeba znać całej gramatyki, żeby się sprawnie komunikować. Przed Wami lista najbardziej użytecznych zagadnień gramatyki języka angielskiego, których znajomość pozwoli Wam prowadzić swobodne rozmowy w tym języku.

    Posłuchaj podcastu
  3. Osoby uczące się języka angielskiego szukają najbardziej sprawdzonych metod. Naturalnie korzystamy z technik, które upraszczają proces nauki i jednocześnie skracają czas pracy. Musimy jednak pamiętać, że niektóre zagadnienia wymagają więcej czasu, który jest konieczny do przyswojenia materiału. Co więcej, istnieją takie elementy gramatyki czy słownictwa w języku angielskim, które mogą okazać się trudniejsze niż inne. Poznajcie je i dobrze zaplanujcie swój plan pracy.

    Posłuchaj podcastu