Odcinek 013

Jazda o życie

WE 013: Jazda o życie

Szybkość, presja, adrenalina. Niewielu ludzi decyduje się, żeby to były główne elementy ich życia. Taki styl życia wybrał Robert Kubica. Wyścigi Formuły 1, to specyficzny sport. Skupienie jest potrzebne na torze i poza nim. Kubica udowodnił, że jest niezwykle waleczny, również poza torem. Ten odcinek opowiada o wytrzymałości oraz jak mówić o walce z przeciwnościami losu po angielsku.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

unbreakable – niezniszczalny/ nietłukący się 

willpower – siła woli 

invincible – niezwyciężony/ niepokonany 

adversity – niedola/ przeciwność losu

feat – wyczyn/ osiągnięcie 

(to) go to great lengths – zadać sobie dużo trudu

(to) take pains – zadać sobie dużo trudu 

(to) do your utmost – zrobić coś najlepiej jak się potrafi 

(to) encounter – napotykać/ napotkać 

(to) struggle – borykać się/ zmagać się 

(to) perceive – postrzegać 

have butterflies in your stomach – mieć motyle w brzuchu 

grid – (tutaj) ustawienie na starcie samochodów wyścigowych 

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu