Odcinek 013

WE 013: Jazda o życie

Szybkość, presja, adrenalina. Niewielu ludzi decyduje się, żeby to były główne elementy ich życia. Taki styl życia wybrał Robert Kubica. Wyścigi Formuły 1, to specyficzny sport. Skupienie jest potrzebne na torze i poza nim. Kubica udowodnił, że jest niezwykle waleczny, również poza torem. Ten odcinek opowiada o wytrzymałości oraz jak mówić o walce z przeciwnościami losu po angielsku.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

unbreakable – niezniszczalny/ nietłukący się 

willpower – siła woli 

invincible – niezwyciężony/ niepokonany 

adversity – niedola/ przeciwność losu

feat – wyczyn/ osiągnięcie 

(to) go to great lengths – zadać sobie dużo trudu

(to) take pains – zadać sobie dużo trudu 

(to) do your utmost – zrobić coś najlepiej jak się potrafi 

(to) encounter – napotykać/ napotkać 

(to) struggle – borykać się/ zmagać się 

(to) perceive – postrzegać 

have butterflies in your stomach – mieć motyle w brzuchu 

grid – (tutaj) ustawienie na starcie samochodów wyścigowych 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu