Odcinek 021

Obrazy

WE 021: Obrazy

Żyjemy w rzeczywistości obrazkowej. Obrazy otaczają nas każdego dnia. W gazetach, w mediach społecznościowych, na billboardach reklamowych, w telewizji. Są wszechobecne. Dowiedz się co było inspiracją do nagrania tego odcinka oraz jak ilustracje wpływają na dziecięcy świat.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

indulge (in) – rozpieszczać się/ rozkoszować 

nursery – żłobek 

nursery school – przedszkole (BrE)  

kindergarten – przedszkole (AmE) 

nursery rhyme – rymowanka    

as follows – następująco/ tak jak poniżej  

visionary – wizjoner 

pigeonhole – zaszufladkować

masterpiece – arcydzieło

glow – płonąć

transcendent – transcendentny  

embroider – haftować/ wyszywać  

draw sb’s attention – przykuwać uwagę 

awe – respekt/ szacunek/ trwoga   

define – określać/ nazywać/ definiować  

bathhouse – łaźnia    

output – dorobek

for the years to come – w przyszłości/ na długie lata 

reach sb – kontaktować się

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu