Odcinek 021

WE 021: Obrazy

Żyjemy w rzeczywistości obrazkowej. Obrazy otaczają nas każdego dnia. W gazetach, w mediach społecznościowych, na billboardach reklamowych, w telewizji. Są wszechobecne. Dowiedz się co było inspiracją do nagrania tego odcinka oraz jak ilustracje wpływają na dziecięcy świat.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

indulge (in) – rozpieszczać się/ rozkoszować 

nursery – żłobek 

nursery school – przedszkole (BrE)  

kindergarten – przedszkole (AmE) 

nursery rhyme – rymowanka    

as follows – następująco/ tak jak poniżej  

visionary – wizjoner 

pigeonhole – zaszufladkować

masterpiece – arcydzieło

glow – płonąć

transcendent – transcendentny  

embroider – haftować/ wyszywać  

draw sb’s attention – przykuwać uwagę 

awe – respekt/ szacunek/ trwoga   

define – określać/ nazywać/ definiować  

bathhouse – łaźnia    

output – dorobek

for the years to come – w przyszłości/ na długie lata 

reach sb – kontaktować się

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu