Odcinek 025

WE 025: Rozmowa kwalifikacyjna – część druga

To kontynuacja popularnego odcinka podcastu World of English, o tym samym tytule. Przygotuj się do rekrutacji, poznając pytania i odpowiedzi, dzięki którym zrobisz wrażenie i dostaniesz wreszcie wymarzoną pracę.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

well-rested – wypoczęty

inquire about – dowiadywać się/ dopytywać/ pytać 

rehearse – przeprowadzać próbę/ ćwiczyć 

stand a chance – mieć szansę

receive favourably – mieć dobre przyjęcie   

favourable – życzliwy/ przychylny 

hint – wskazówka 

advanced – zaawansowany 

dissatisfied with – niezadowolony z 

supervisor – przełożony   

be burdened with – być obciążonym 

a job for life – praca na całe życie 

be between jobs – szukać pracy 

position – stanowisko 

disregard – lekceważyć 

line of business – branża 

capabilities – umiejętności 

collapse – załamać się/ zawalić 

conduct a job interview – przeprowadzać rozmowę rekrutacyjną 

provide for a family – utrzymywać rodzinę

remuneration – wynagrodzenie 

engross – absorbować/ interesować/ trzymać w napięciu 

realm – dziedzina/ zakres

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu