Odcinek 020

Obowiązki domowe

WE 020: Obowiązki domowe

Umiejętność opisywania życia codziennego w języku angielskim jest bardzo przydatna i jest doskonałym zapleczem do nawiązywania relacji. Przecież ciągle pytamy, co słychać? Jak Ci minął dzień? W poniższym nagraniu poznasz najpopularniejsze zwroty codziennego języka angielskiego. Ten odcinek spodoba się szczególnie mamom, bo mówimy w nim o karmieniu małych dzieci, m.in. o bardzo popularnej metodzie BLW (Baby Led Weaning), która zmniejsza ryzyko zachłyśnięcia się nierozdrobnionymi pokarmami, które stopniowo zastępują mleko.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

demanding – wymagający

provide sb with sth – zapewnić (coś komuś) 

chore – obowiązek  

household chores – obowiązki domowe 

carer – opiekun   

wean – odstawić dziecko od piersi/ oduczać/ odzwyczajać się 

mash – papka 

broccoli – brokuł

out of curiosity – z ciekawości  

pesticide – pestycyd

fussy – wybredny 

fussy eater – niejadek 

brew tea – parzyć herbatę 

launch – wprowadzać na rynek/ startować  

dust – ścierać kurze   

vacuum – odkurzać/ próżnia   

do the laundry – robić pranie

money laundry – pralnia brudnych pieniędzy 

obtain – pozyskać

sweep – zamiatać 

sweep sb off their feet – zawrócić komuś w głowie 

swept-back – zaczesane do tyłu 

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu