Odcinek 019

Wakacje po angielsku

WE 019: Wakacje po angielsku

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pojechać na wymarzone wakacje za granicę i nie odezwać się ani słowem, co zrujnowało cały wyjazd? Przysłowiowe schody, zaczynają się często już po wyjściu z samolotu w obcym kraju. Jak dogadać się po angielsku na lotnisku? A jeśli jesteś singlem… Hmm… Miłość nie ma granic, ale bariery językowe mogą ją zdusić w zarodku. W tym odcinku podcastu World of English poznasz najbardziej przydatne w podróży wyrażenia po angielsku, które być może uratują Twoje tegoroczne wakacje.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

melt – roztapiać się 

simplistic – uproszczony/ bardzo prosty 

accommodation – zakwaterowanie  

disregard – lekceważyć/ ignorować 

running water – bieżąca woda   

campsite – pole biwakowe  

guesthouse – pensjonat 

self-catering – z wyżywieniem we własnym zakresie 

holidaymaker – urlopowicz/ turysta  

means of transport – środek transportu 

check-in – odprawa 

hand luggage – bagaż podręczny 

go through customs – przejść odprawę celną 

security check – kontrola bezpieczeństwa 

flight attendant – steward/ stewardessa  

fasten seatbelts – zapinać pasy   

taxi – kołować na pasie startowym 

still/ fizzy water – niegazowana/ gazowana woda

smooth – płynny/ gładki/ bez zakłóceń

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu