Odcinek 019

WE 019: Wakacje po angielsku

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pojechać na wymarzone wakacje za granicę i nie odezwać się ani słowem, co zrujnowało cały wyjazd? Przysłowiowe schody, zaczynają się często już po wyjściu z samolotu w obcym kraju. Jak dogadać się po angielsku na lotnisku? A jeśli jesteś singlem… Hmm… Miłość nie ma granic, ale bariery językowe mogą ją zdusić w zarodku. W tym odcinku podcastu World of English poznasz najbardziej przydatne w podróży wyrażenia po angielsku, które być może uratują Twoje tegoroczne wakacje.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

melt – roztapiać się 

simplistic – uproszczony/ bardzo prosty 

accommodation – zakwaterowanie  

disregard – lekceważyć/ ignorować 

running water – bieżąca woda   

campsite – pole biwakowe  

guesthouse – pensjonat 

self-catering – z wyżywieniem we własnym zakresie 

holidaymaker – urlopowicz/ turysta  

means of transport – środek transportu 

check-in – odprawa 

hand luggage – bagaż podręczny 

go through customs – przejść odprawę celną 

security check – kontrola bezpieczeństwa 

flight attendant – steward/ stewardessa  

fasten seatbelts – zapinać pasy   

taxi – kołować na pasie startowym 

still/ fizzy water – niegazowana/ gazowana woda

smooth – płynny/ gładki/ bez zakłóceń

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu