Odcinek 017

WE 017: Książki, dziecko, słowa

Czytanie rozwija i poszerza horyzonty. A czytanie po angielsku, to świetny sposób na naukę języka od najmłodszych lat. Posłuchaj o zaletach czytania w języku obcym, czytania dzieciom w ogóle oraz zaletach wielozadaniowości.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

beloved – ukochany 

light-hearted – lekki/ radosny/żartobliwy 

pick up a language – podłapać język/ nauczyć się języka 

lag behind – zalegać z pracą/ opóźniać się

different walks of life – różne środowiska 

cliche – banał/ frazes 

from the bottom of my heart – głębi serca

impact (on) – wpływ (na) 

pass from generation to generation – przekazywać z pokolenia na pokolenie 

vivid – bujny/ żywy/ sugestywny 

brew – warzyć (piwo)/ parzyć herbatę 

brewery – browar 

glimpse – mignięcie/ szybki wgląd 

catch a glimpse of sth– zerknąć 

wind – wound – wound – wić się/ zakręcać 

rear – tył/ tylna część 

outdated – niemodny/ przestarzały 

draw attention to sth – przyciągać uwagę 

an array of – szeroki wybór/ wachlarz 

well – studnia 

dig – dug – dug – kopać 

dozen – tuzin/ wiele 

groom – stajenny 

stable – stajnia 

lead a life – prowadzić życie 

be overwhelmed with – być przytłoczonym 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu