Odcinek 016

WE 016: Rozmowa kwalifikacyjna

Zawodowy sukces jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z nich jest znajomość języka angielskiego. W tym odcinku podcastu World of English dowiecie się, jak przygotować się do rozmowy o pracę, jak odpowiadać na pytania rekruterów, jakich struktur używać i jak dostać wymarzoną pracę. Polecamy szukającym pracy w IT. Zdaje się, że u Was angielski na interview, to standard.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

long time no see – kopę lat/ dawno się nie widzieliśmy 

rise through the ranks – awansować/ piąć się w górę 

brag – chwalić się/ przechwalać 

stand a chance to do sth – mieć szansę coś zrobić 

learn a lesson – wyciągnąć wnioski/ dostać nauczkę  

commit yourself to doing sth – zobowiązać się do zrobienia czegoś 

beforehand – wcześniej/ uprzednio/ zawczasu 

apply to – odnosić się do

apply for – ubiegać się o 

conscientious – sumienny/ skrupulatny 

dedicated to/ committed to – oddany 

asset – zaleta

assets and liabilities – aktywa i pasywa 

sensitive to criticism – wrażliwy na krytykę 

perceived as/ regarded as/ referred to as – postrzegany jako 

propel – napędzać

provide for the family – utrzymywać rodzinę 

set a goal for yourself – postawić sobie za cel 

entail – pociągać za sobą/ być związanym z 

take up employment – podjąć pracę 

realm of interest – dziedzina zainteresowań 

a command of – znajomość/ umiejętność 

be bound to – na pewno się stać/ musieć/ być zobowiązanym 

I’m between jobs – bez pracy/ szukam pracy

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu