Odcinek 015

WE 015: Przed śmiercią chciałbym

Im więcej mamy lat, tym częściej zastanawiamy się po co tu jesteśmy i czy na pewno robimy to, do czego zostaliśmy stworzeni. Ale jak mamy się tego dowiedzieć, skoro w kółko robimy to samo i rzadko próbujemy czegoś nowego? Jednym ze sposobów, żeby lepiej poznać siebie jest „bucket list”, czyli lista rzeczy, których chcemy spróbować przed śmiercią. Sprawdź jak ją zrobić i zainspiruj się trailerem filmu, pod tym samym tytułem.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

resolution – postanowienie 

forthcoming – nadchodzący 

kick the bucket – kopnąć w kalendarz 

star – występować w filmie 

evoke – przywoływać/ wywoływać  

spoil the party – popsuć zabawę 

humble – skromny 

sentence – wyrok 

itinerary – plan podróży 

postpone – odkładać w czasie/ przekładać 

get rid of – pozbyć się 

come to terms with – pogodzić się z 

light-hearted – radosny/ żartobliwy 

digest – trawić 

to my surprise – ku mojemu zaskoczeniu 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu