Odcinek 015

Przed śmiercią chciałbym

WE 015: Przed śmiercią chciałbym

Im więcej mamy lat, tym częściej zastanawiamy się po co tu jesteśmy i czy na pewno robimy to, do czego zostaliśmy stworzeni. Ale jak mamy się tego dowiedzieć, skoro w kółko robimy to samo i rzadko próbujemy czegoś nowego? Jednym ze sposobów, żeby lepiej poznać siebie jest „bucket list”, czyli lista rzeczy, których chcemy spróbować przed śmiercią. Sprawdź jak ją zrobić i zainspiruj się trailerem filmu, pod tym samym tytułem.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

resolution – postanowienie 

forthcoming – nadchodzący 

kick the bucket – kopnąć w kalendarz 

star – występować w filmie 

evoke – przywoływać/ wywoływać  

spoil the party – popsuć zabawę 

humble – skromny 

sentence – wyrok 

itinerary – plan podróży 

postpone – odkładać w czasie/ przekładać 

get rid of – pozbyć się 

come to terms with – pogodzić się z 

light-hearted – radosny/ żartobliwy 

digest – trawić 

to my surprise – ku mojemu zaskoczeniu 

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu