Odcinek 012

WE 012: Elevator pitch

Wyobraź sobie, że wchodzisz do windy i spotykasz człowieka, który jest najważniejszą i najbardziej niedostępną osobą w Twojej branży. Masz niebywałą okazję, żeby dać mu się poznać. Szkopuł w tym, że on mówi tylko po angielsku. Jak reagujesz? Z tego odcinka dowiesz, jak przygotować wypowiedź „elevator pitch po angielsku”, jak zrobić wrażenie na swoich słuchaczach oraz jak mieć szansę na znalezienie pracy marzeń.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(to) overcome – pokonać

pitch – prezentacja 

(to) encourage (sb to do sth) – zachęcać

(to) convince (sb to do sth) – przekonać

(to) call a spade a spade – nazywać rzeczy po imieniu

catchy – chwytliwy

engaging – ujmujący/ interesujący 

concise – zwięzły/ krótki  

compelling – przekonujący/ interesujący 

credibility – wiarygodność  

conceptual – pojęciowy 

customized – zrobiony na zamówienie/ dostosowany do odbiorcy 

consistent – spójny/ konsekwentny  

conversational  – gawędziarski/ konwersacyjny  

thrive under stress – radzić sobie ze stresem/ presją 

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu