Odcinek 012

Elevator pitch

WE 012: Elevator pitch

Wyobraź sobie, że wchodzisz do windy i spotykasz człowieka, który jest najważniejszą i najbardziej niedostępną osobą w Twojej branży. Masz niebywałą okazję, żeby dać mu się poznać. Szkopuł w tym, że on mówi tylko po angielsku. Jak reagujesz? Z tego odcinka dowiesz, jak przygotować wypowiedź „elevator pitch po angielsku”, jak zrobić wrażenie na swoich słuchaczach oraz jak mieć szansę na znalezienie pracy marzeń.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(to) overcome – pokonać

pitch – prezentacja 

(to) encourage (sb to do sth) – zachęcać

(to) convince (sb to do sth) – przekonać

(to) call a spade a spade – nazywać rzeczy po imieniu

catchy – chwytliwy

engaging – ujmujący/ interesujący 

concise – zwięzły/ krótki  

compelling – przekonujący/ interesujący 

credibility – wiarygodność  

conceptual – pojęciowy 

customized – zrobiony na zamówienie/ dostosowany do odbiorcy 

consistent – spójny/ konsekwentny  

conversational  – gawędziarski/ konwersacyjny  

thrive under stress – radzić sobie ze stresem/ presją 

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu