Odcinek 011

Szczęśliwy jak pies z dwoma ogonami, czyli o emocjach po angielsku

WE 011: Szczęśliwy jak pies z dwoma ogonami, czyli o emocjach po angielsku

Emocje odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. To od nich zależy nasze samopoczucie. Chciałoby się, żeby towarzyszyły nam tylko te pozytywne, ale i jedne, i drugie są nam potrzebne. Czasem trudno o nich mówić, ale warto to robić, żeby mieć dobre relacje z ludźmi wokół. Jeśli nie powiesz wprost o co chodzi, osobom z boku będzie trudno odgadnąć czy Twój zły nastrój jest spowodowany czyimś niegrzecznym zachowaniem, czy po prostu, Twoja ulubiona drużyna przegrała mecz. W dzisiejszym odcinku World of English, trener podpowiada, jak opisać po angielsku, to jak się czujemy.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(to) evoke – wywoływać emocje

(to) pass away – odchodzić/ umierać

(to) fall to pieces/ fall apart – rozpadać się

(to) sink – tonąć

(to) float – unosić się na wodzie

lump – bryła/ kostka/ kawałek

joyful – radosny/ szczęśliwy

flea – pchła

paint the town red – zaszaleć na mieście

(to) tickle – łaskotać

see through rose-colored glasses – patrzeć przez różowe okulary

(to) dye – farbować

(to) grin – uśmiechać się szeroko

grin and bear it – robić dobrą minę do złej gry

happy-go-lucky – beztroski

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu