Odcinek 011

WE 011: Szczęśliwy jak pies z dwoma ogonami, czyli o emocjach po angielsku

Emocje odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. To od nich zależy nasze samopoczucie. Chciałoby się, żeby towarzyszyły nam tylko te pozytywne, ale i jedne, i drugie są nam potrzebne. Czasem trudno o nich mówić, ale warto to robić, żeby mieć dobre relacje z ludźmi wokół. Jeśli nie powiesz wprost o co chodzi, osobom z boku będzie trudno odgadnąć czy Twój zły nastrój jest spowodowany czyimś niegrzecznym zachowaniem, czy po prostu, Twoja ulubiona drużyna przegrała mecz. W dzisiejszym odcinku World of English, trener podpowiada, jak opisać po angielsku, to jak się czujemy.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(to) evoke – wywoływać emocje

(to) pass away – odchodzić/ umierać

(to) fall to pieces/ fall apart – rozpadać się

(to) sink – tonąć

(to) float – unosić się na wodzie

lump – bryła/ kostka/ kawałek

joyful – radosny/ szczęśliwy

flea – pchła

paint the town red – zaszaleć na mieście

(to) tickle – łaskotać

see through rose-colored glasses – patrzeć przez różowe okulary

(to) dye – farbować

(to) grin – uśmiechać się szeroko

grin and bear it – robić dobrą minę do złej gry

happy-go-lucky – beztroski

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu