Odcinek 010

Szczery niczym Frank Underwood

WE 010: Szczery niczym Frank Underwood

Koniec roku, to czas podsumowań. Kevin Spacey wykorzystał tę okoliczność i nagrał video, w którym odniósł się do postawionych mu w 2018 roku zarzutów. Zrobił to w zaskakujący sposób. Wcielił się rolę Franka Underwooda, jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów “House of Cards” i opowiedział swoją wersję wydarzeń w konwencji serialu. Ciekawe, co?

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

wisdom – mądrość/ wiedza

respectful – pełen szacunku

masterpiece – arcydzieło

be accused of – być oskarżonym o

deeds – uczynki

accusation – oskarżenie

(to) gain momentum – nabierać rozpędu

trial – proces

(to) sentence – skazywać

(to) rule – rządzić

viewer – widz

audience – widownia

straightforward – bezpośredni

apron – fartuch

with bated breath – z zapartym tchem

send-off – pożegnanie

that’s off the table – nie wchodzi w grę

poppycock – bzdury

impeachment – postawienie w stan oskarżenia

deceiving – wprowadzający w błąd

(to) draw conclusions – wyciągać wnioski

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu