Odcinek 010

WE 010: Szczery niczym Frank Underwood

Koniec roku, to czas podsumowań. Kevin Spacey wykorzystał tę okoliczność i nagrał video, w którym odniósł się do postawionych mu w 2018 roku zarzutów. Zrobił to w zaskakujący sposób. Wcielił się rolę Franka Underwooda, jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów “House of Cards” i opowiedział swoją wersję wydarzeń w konwencji serialu. Ciekawe, co?

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

wisdom – mądrość/ wiedza

respectful – pełen szacunku

masterpiece – arcydzieło

be accused of – być oskarżonym o

deeds – uczynki

accusation – oskarżenie

(to) gain momentum – nabierać rozpędu

trial – proces

(to) sentence – skazywać

(to) rule – rządzić

viewer – widz

audience – widownia

straightforward – bezpośredni

apron – fartuch

with bated breath – z zapartym tchem

send-off – pożegnanie

that’s off the table – nie wchodzi w grę

poppycock – bzdury

impeachment – postawienie w stan oskarżenia

deceiving – wprowadzający w błąd

(to) draw conclusions – wyciągać wnioski

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu