Odcinek 007

Z ostatniej chwili

WE 007: Z ostatniej chwili

Byłoby fajnie oglądać zagraniczną telewizję, wiadomości, słuchać radia i rozumieć wszystko, o czym mowa, nawet jeśli lecą w tle. Ten odcinek nagraliśmy w formie audycji radiowej. Dowiesz się z niej, co wspólnego mają rodziny Ramseyów i Beckhamów, a także, w jakim celu Książę Harry i Meghan Markle udali się w podróż po Australii. Udało Ci się wyłapać sens bez zbytniego skupiania się na treści? Jeśli nie, to spróbuj włączyć nagranie jeszcze raz i kolejny raz. Nauka języków w dużym stopniu polega na osłuchaniu się. Spróbuj.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(be) devoted to – oddany/ poświęcony czemuś

gossip – plotka/ plotki

rumor – plotka

(to) browse through – przeglądać/ przekartkować

(to) keep your ears to the ground – sprawdzać co w trawie piszczy

(to) fall prey to – paść ofiarą kogoś/ czegoś

mansion – rezydencja/ posiadłość

(to) ransack – przeszukiwać/ plądrować/ grabić

(be) at large – na wolności

(to) trespass – wtargnąć na czyjąś posiadłość bez pozwolenia

in the flesh – na żywo/ we własnej osobie

gutter press – prasa brukowa/ (gutter) ściek

starlet – gwiazdka

(to) depict – przedstawiać/ obrazować

long-awaited – wyczekiwany

exaggerate – przesadzać

invictus – niezwyciężony

(be) confined to a wheelchair – być przykutym do wózka

serviceman – wojskowy/ żołnierz

stunning – olśniewający/ zachwycający

toll – żniwo/ (też) opłata za przejazd

vaccination – szczepionka

consent – zgoda

(to) look up a word – sprawdzać słowo w słowniku  

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu