Odcinek 007

WE 007: Z ostatniej chwili

Byłoby fajnie oglądać zagraniczną telewizję, wiadomości, słuchać radia i rozumieć wszystko, o czym mowa, nawet jeśli lecą w tle. Ten odcinek nagraliśmy w formie audycji radiowej. Dowiesz się z niej, co wspólnego mają rodziny Ramseyów i Beckhamów, a także, w jakim celu Książę Harry i Meghan Markle udali się w podróż po Australii. Udało Ci się wyłapać sens bez zbytniego skupiania się na treści? Jeśli nie, to spróbuj włączyć nagranie jeszcze raz i kolejny raz. Nauka języków w dużym stopniu polega na osłuchaniu się. Spróbuj.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

(be) devoted to – oddany/ poświęcony czemuś

gossip – plotka/ plotki

rumor – plotka

(to) browse through – przeglądać/ przekartkować

(to) keep your ears to the ground – sprawdzać co w trawie piszczy

(to) fall prey to – paść ofiarą kogoś/ czegoś

mansion – rezydencja/ posiadłość

(to) ransack – przeszukiwać/ plądrować/ grabić

(be) at large – na wolności

(to) trespass – wtargnąć na czyjąś posiadłość bez pozwolenia

in the flesh – na żywo/ we własnej osobie

gutter press – prasa brukowa/ (gutter) ściek

starlet – gwiazdka

(to) depict – przedstawiać/ obrazować

long-awaited – wyczekiwany

exaggerate – przesadzać

invictus – niezwyciężony

(be) confined to a wheelchair – być przykutym do wózka

serviceman – wojskowy/ żołnierz

stunning – olśniewający/ zachwycający

toll – żniwo/ (też) opłata za przejazd

vaccination – szczepionka

consent – zgoda

(to) look up a word – sprawdzać słowo w słowniku  

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu