Odcinek 004

Efekt

WE 004: Efekt

Uczę się angielskiego od 5... 7... 10 lat, ale nadal nie potrafię przeprowadzić poprawnej rozmowy po angielsku. Gdybyśmy dostawali funta za każdym razem, gdy to słyszymy, nie musielibyśmy pobierać opłat za naukę w Spikkeo, a i tak zbilibyśmy majątek. Jak zamówić kawę? Co powiedzieć gdy wafelek z lodami zaczyna przeciekać? Zazwyczaj w takiej sytuacji zawstydzamy się i… dajemy nogę. W tym odcinku podcastu World of English dowiesz się jak przyspieszyć proces uczenia się języka angielskiego i w końcu poczuć się pewnie.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

so to say – niejako

(to) attend a course – uczęszczać na kurs

(to) conduct – prowadzić (np. wykład, conduct a lecture)

equally divided – równo podzielony

in other words – innymi słowy

vague – mglisty/ niejasny/ nieprecyzyjny

by heart – na pamięć

(to) include – zamieścić

tiny – maleńki

(to) neglect – zaniedbywać

on many occasions – wielokrotnie/ przy wielu okazjach

(to) expose yourself to – wystawić się na (działanie czegoś)

(to) sunbathe – opalać się

exposure to – wystawienie na/ ekspozycja/ obnażenie

(to) convey messages – przekazywać wiadomości/ informacje/ treści

fright of – strach przed

(to) vacuum – odkurzać

(to) reach a goal – osiągnąć cel

(to) gain – zyskać/ pozyskać

(to) grasp attention – przyciągnąć uwagę

expertise – wiedza i doświadczenie

on a regular basis – regularnie

(to) pay attention to – zwracać uwagę na/ uważać na/ przywiązywać wagę do

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu