Odcinek 004

WE 004: Efekt

Uczę się angielskiego od 5... 7... 10 lat, ale nadal nie potrafię przeprowadzić poprawnej rozmowy po angielsku. Gdybyśmy dostawali funta za każdym razem, gdy to słyszymy, nie musielibyśmy pobierać opłat za naukę w Spikkeo, a i tak zbilibyśmy majątek. Jak zamówić kawę? Co powiedzieć gdy wafelek z lodami zaczyna przeciekać? Zazwyczaj w takiej sytuacji zawstydzamy się i… dajemy nogę. W tym odcinku podcastu World of English dowiesz się jak przyspieszyć proces uczenia się języka angielskiego i w końcu poczuć się pewnie.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

so to say – niejako

(to) attend a course – uczęszczać na kurs

(to) conduct – prowadzić (np. wykład, conduct a lecture)

equally divided – równo podzielony

in other words – innymi słowy

vague – mglisty/ niejasny/ nieprecyzyjny

by heart – na pamięć

(to) include – zamieścić

tiny – maleńki

(to) neglect – zaniedbywać

on many occasions – wielokrotnie/ przy wielu okazjach

(to) expose yourself to – wystawić się na (działanie czegoś)

(to) sunbathe – opalać się

exposure to – wystawienie na/ ekspozycja/ obnażenie

(to) convey messages – przekazywać wiadomości/ informacje/ treści

fright of – strach przed

(to) vacuum – odkurzać

(to) reach a goal – osiągnąć cel

(to) gain – zyskać/ pozyskać

(to) grasp attention – przyciągnąć uwagę

expertise – wiedza i doświadczenie

on a regular basis – regularnie

(to) pay attention to – zwracać uwagę na/ uważać na/ przywiązywać wagę do

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu