Odcinek 002

WE 002: Pies

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Psy są opiekuńcze, godne zaufania, lojalne. Kochają bezwarunkowo. Dają nam wiele radości i wzbudzają w nas pozytywne emocje. W tym odcinku podcastu, trener języka angielskiego opowiada o swoich doświadczeniach z psami i o tym, jak zmieniły jego życie. Pewnie zastanawiasz się, co łączy psy z językiem angielskim, do tego stopnia, że zostały głównym tematem nagrania? Włącz play, żeby się tego dowiedzieć.

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

do not have the slightest idea – nie mieć zielonego/ bladego pojęcia

(to) bark – szczekać

not to mention – nie mówiąc o

God forbid – Boże, broń/ broń Boże

vaguely – niejasno/ mgliście

(to) soothe – uspokajać/ łagodzić

(to) divide – dzielić

pride – duma

in this respect – pod tym względem

devastated – zdruzgotany

(to) wag – machać ogonemDogs are said to be man’s best

paw – łapa

grasshopper – konik polny

(to) sniff – wąchać

lizard – jaszczurka

(to) stroke – głaskać

a friend for life – przyjaciel na całe życie

(to) attend – uczęszczać na

(to) feed – karmić

smooth – gładki/ płynny/ bez zakłóceń

(to) weigh – ważyć

in comparison – w porównaniu

(to) be into sth – interesować się czymś/ pasjonować się czymś

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu