Odcinek 002

Pies

WE 002: Pies

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Psy są opiekuńcze, godne zaufania, lojalne. Kochają bezwarunkowo. Dają nam wiele radości i wzbudzają w nas pozytywne emocje. W tym odcinku podcastu, trener języka angielskiego opowiada o swoich doświadczeniach z psami i o tym, jak zmieniły jego życie. Pewnie zastanawiasz się, co łączy psy z językiem angielskim, do tego stopnia, że zostały głównym tematem nagrania? Włącz play, żeby się tego dowiedzieć.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

do not have the slightest idea – nie mieć zielonego/ bladego pojęcia

(to) bark – szczekać

not to mention – nie mówiąc o

God forbid – Boże, broń/ broń Boże

vaguely – niejasno/ mgliście

(to) soothe – uspokajać/ łagodzić

(to) divide – dzielić

pride – duma

in this respect – pod tym względem

devastated – zdruzgotany

(to) wag – machać ogonemDogs are said to be man’s best

paw – łapa

grasshopper – konik polny

(to) sniff – wąchać

lizard – jaszczurka

(to) stroke – głaskać

a friend for life – przyjaciel na całe życie

(to) attend – uczęszczać na

(to) feed – karmić

smooth – gładki/ płynny/ bez zakłóceń

(to) weigh – ważyć

in comparison – w porównaniu

(to) be into sth – interesować się czymś/ pasjonować się czymś

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu