Odcinek 002

Pies

WE 002: Pies

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Psy są opiekuńcze, godne zaufania, lojalne. Kochają bezwarunkowo. Dają nam wiele radości i wzbudzają w nas pozytywne emocje. W tym odcinku podcastu, trener języka angielskiego opowiada o swoich doświadczeniach z psami i o tym, jak zmieniły jego życie. Pewnie zastanawiasz się, co łączy psy z językiem angielskim, do tego stopnia, że zostały głównym tematem nagrania? Włącz play, żeby się tego dowiedzieć.

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

do not have the slightest idea – nie mieć zielonego/ bladego pojęcia

(to) bark – szczekać

not to mention – nie mówiąc o

God forbid – Boże, broń/ broń Boże

vaguely – niejasno/ mgliście

(to) soothe – uspokajać/ łagodzić

(to) divide – dzielić

pride – duma

in this respect – pod tym względem

devastated – zdruzgotany

(to) wag – machać ogonemDogs are said to be man’s best

paw – łapa

grasshopper – konik polny

(to) sniff – wąchać

lizard – jaszczurka

(to) stroke – głaskać

a friend for life – przyjaciel na całe życie

(to) attend – uczęszczać na

(to) feed – karmić

smooth – gładki/ płynny/ bez zakłóceń

(to) weigh – ważyć

in comparison – w porównaniu

(to) be into sth – interesować się czymś/ pasjonować się czymś

Posłuchaj innych odcinków

  1. World of English 046

    Emigracja

    Istnieje takie przekonanie, że jedynym praktycznym sposobem na naukę języka angielskiego jest wyjazd za granicę. Czy jest ono słuszne? W 46. odcinku podcastu odpowiadamy na pytanie jak uczymy się języka podczas wyjazdu oraz jak wygląda schemat skutecznej nauki języka obcego. Może się okazać, że mamy nieco więcej możliwości i że równie sprawnie możemy nauczyć się języka angielskiego bez konieczności wyjazdu, np. do Anglii. Z tego odcinka dowiecie się co odpowiada za przełamywanie bariery językowej. A może ona w ogóle nie istnieje? Sprawdźcie sami.

    Posłuchaj podcastu
  2. Strach ma wielkie oczy. Kiedy uczymy się języka angielskiego, napotykamy ogrom materiału do przyswojenia. Bywa, że najtrudniejszym elementem nauki jest przyswojenie gramatyki i jej zasad. Ta obawa nie powinna powstrzymywać Was przed nauką angielskiego i mówieniem w tym języku. Prawdą jest, że nie trzeba znać całej gramatyki, żeby się sprawnie komunikować. Przed Wami lista najbardziej użytecznych zagadnień gramatyki języka angielskiego, których znajomość pozwoli Wam prowadzić swobodne rozmowy w tym języku.

    Posłuchaj podcastu
  3. Osoby uczące się języka angielskiego szukają najbardziej sprawdzonych metod. Naturalnie korzystamy z technik, które upraszczają proces nauki i jednocześnie skracają czas pracy. Musimy jednak pamiętać, że niektóre zagadnienia wymagają więcej czasu, który jest konieczny do przyswojenia materiału. Co więcej, istnieją takie elementy gramatyki czy słownictwa w języku angielskim, które mogą okazać się trudniejsze niż inne. Poznajcie je i dobrze zaplanujcie swój plan pracy.

    Posłuchaj podcastu