Odcinek 003

WE 003: Carpool

Czy Beatlesi są nadal popularni? Czy ktoś jeszcze słucha ich muzyki? Zapraszamy na wycieczkę do ich rodzimego Liverpoolu. W tym odcinku dowiemy się co Paul McCartney i James Corden śpiewają w Karaoke Carpool oraz jak znaleźli się w jednym aucie. Myślicie, że łatwo było namówić McCartneya do udziału w programie?Ten człowiek może odmówić każdemu bez podawania powodu. A jednak wsiadł do auta. Co go do tego skłoniło?

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

broadcast – audycja/ program

advisable – celowy/ stosowny/ pożyteczny

(to) conduct – prowadzić/ przeprowadzać

(to) share the cost – dzielić się kosztem

(to) carpool – podwozić się wzajemnie do pracy

instant – natychmiastowy

(to) make reference to – nawiązywać do

suspiciously – podejrzanie

(to) split up – zerwać z kimś/ przestać być razem/ rozpaść się

(to) venture – odważyć się coś zrobić

a thing of the past – być przeszłością/ niepopularnym

strength – siła

(to) shed a tear – uronić łzę

(to) frequent – być częstym bywalcem

(to) attend – uczęszczać

late – zmarły

(to) grow in popularity – zyskiwać na popularności

intact – nietknięty/ nienaruszony

core of the matter – sedno sprawy

interiors – wnętrza

(to) resign – rezygnować

(to) convey – przekazywać

Posłuchaj innych odcinków

  1. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu
  3. Bardzo wiele osób ogląda anglojęzyczne filmy z napisami. Wielu twierdzi, że właśnie w ten sposób uczy się języków. Jeśli tak, to jak to robić dobrze? W jakim języku ustawić napisy? Oryginalnym czy w polskim? Jaki rodzaj filmów jest najlepszy do nauki języka angielskiego? Dowiesz się tego z rozmowy z Martą. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że nauka języka angielskiego ze ścieżek dialogowych pomaga nie tylko w szlifowaniu rozumienia ze słuchu. Włącz play i poznaj metody pracy ze słownictwem z ulubionych seriali. Wygląda na to, że nauka angielskiego za darmo jest możliwa. No może poza kosztem abonamentu za streaming.

    Posłuchaj podcastu