Odcinek 003

Carpool

WE 003: Carpool

Czy Beatlesi są nadal popularni? Czy ktoś jeszcze słucha ich muzyki? Zapraszamy na wycieczkę do ich rodzimego Liverpoolu. W tym odcinku dowiemy się co Paul McCartney i James Corden śpiewają w Karaoke Carpool oraz jak znaleźli się w jednym aucie. Myślicie, że łatwo było namówić McCartneya do udziału w programie?Ten człowiek może odmówić każdemu bez podawania powodu. A jednak wsiadł do auta. Co go do tego skłoniło?

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

broadcast – audycja/ program

advisable – celowy/ stosowny/ pożyteczny

(to) conduct – prowadzić/ przeprowadzać

(to) share the cost – dzielić się kosztem

(to) carpool – podwozić się wzajemnie do pracy

instant – natychmiastowy

(to) make reference to – nawiązywać do

suspiciously – podejrzanie

(to) split up – zerwać z kimś/ przestać być razem/ rozpaść się

(to) venture – odważyć się coś zrobić

a thing of the past – być przeszłością/ niepopularnym

strength – siła

(to) shed a tear – uronić łzę

(to) frequent – być częstym bywalcem

(to) attend – uczęszczać

late – zmarły

(to) grow in popularity – zyskiwać na popularności

intact – nietknięty/ nienaruszony

core of the matter – sedno sprawy

interiors – wnętrza

(to) resign – rezygnować

(to) convey – przekazywać

Posłuchaj innych odcinków

 1. World of English 042

  Marketing

  Marketing to niezwykle ważna dziedzina dla każdej firmy bez względu na jej wielkość. W biznesie dużo o się o nim mówi, szuka się skutecznych strategii, buduje się plany promocyjne i kampanie reklamowe. Z 42. odcinka podcastu World of English dowiecie się, czym właściwie jest marketing, czym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie oraz jak skonstruować poprawny testimonial. Wszystko to oczywiście w języku angielskim. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

  Posłuchaj podcastu
 2. Coraz częściej nieznajomość angielskiego w biznesie to bariera rozwoju zawodowego. Wydaje się, że jeśli ktoś miał styczność z językiem angielskim od przedszkola, to rozszerzenie wiedzy będzie bułką z masłem. Nie zawsze tak jest. Z drugiej strony panuje przekonanie, że jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego jako dorosły, to jest już za późno. W tym odcinku opowiadamy jakie trudności towarzyszą nauce języka angielskiego osobom w różny wieku. Jakie znaczenie ma język angielski w karierze. Jak powinna wyglądać nauka języka angielskiego dla początkujących, a szczególnie dorosłych.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu
 3. Przychodzicie do nas z pytaniem jak się nauczyć mówić po angielsku? Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

  Obejrzyj Posłuchaj podcastu