Odcinek 003

WE 003: Carpool

Czy Beatlesi są nadal popularni? Czy ktoś jeszcze słucha ich muzyki? Zapraszamy na wycieczkę do ich rodzimego Liverpoolu. W tym odcinku dowiemy się co Paul McCartney i James Corden śpiewają w Karaoke Carpool oraz jak znaleźli się w jednym aucie. Myślicie, że łatwo było namówić McCartneya do udziału w programie?Ten człowiek może odmówić każdemu bez podawania powodu. A jednak wsiadł do auta. Co go do tego skłoniło?

Pobierz odcinek

Aby używać odtwarzacza, niezbędne jest wyrażenie zgody na przechowywanie plików cookies powiązanych z usługami odtwarzaczy. Szczegóły: polityka prywatności.

Tak, zgadzam się.

Tłumaczenie podcastu oraz transkrypt jest dostępny tylko dla osób zalogowanych.
Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Dołącz do SPIKKEO

Słowniczek

broadcast – audycja/ program

advisable – celowy/ stosowny/ pożyteczny

(to) conduct – prowadzić/ przeprowadzać

(to) share the cost – dzielić się kosztem

(to) carpool – podwozić się wzajemnie do pracy

instant – natychmiastowy

(to) make reference to – nawiązywać do

suspiciously – podejrzanie

(to) split up – zerwać z kimś/ przestać być razem/ rozpaść się

(to) venture – odważyć się coś zrobić

a thing of the past – być przeszłością/ niepopularnym

strength – siła

(to) shed a tear – uronić łzę

(to) frequent – być częstym bywalcem

(to) attend – uczęszczać

late – zmarły

(to) grow in popularity – zyskiwać na popularności

intact – nietknięty/ nienaruszony

core of the matter – sedno sprawy

interiors – wnętrza

(to) resign – rezygnować

(to) convey – przekazywać

Posłuchaj innych odcinków

  1. Przychodzicie do nas z pytaniem Tak wiele osób na całym świecie uczy się tego języka i tak wiele z nich narzeka, że nie jest w stanie komunikować się w tym języku, że nie potrafią mówić. Moja odpowiedź jest zawsze taka sama, nie jest to wprawdzie wielka filozofia, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak nauczyć się mówić po angielsku.

    Posłuchaj podcastu
  2. Pandemia, lockdown i kwarantanny sprawiły, że praca i nauka przez Internet stały się czymś naturalnym. Posłuchaj rozmowy z Weroniką na temat nauki języka angielskiego online. Przekonasz się jak wiele pozytywów ma nauczanie zdalne. Skraca dystans na linii uczeń - nauczyciel, niweluje niepotrzebny stres i jest wręcz zaskakująco skuteczna. Przy okazji opowiadamy, jak mądrze zarządzać stresem i wychodzić ze strefy komfortu. Uwaga! Ten odcinek nagraliśmy po polsku. Dobra opcja dla szukających angielskiego od podstaw.

    Posłuchaj podcastu
  3. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest atmosfera, w której się uczysz? Czy da się wytrenować akcent typowy dla języka angielskiego? Jak pokonać strach przed mówieniem, skoro ciągle zdarza Ci się popełniać błędy? Tym odcinkiem kolejny raz udowadniamy, że języka najlepiej uczyć się przez doświadczenie, kontekst i skojarzenia. Dzięki temu uczysz się niemal samoistnie, mimochodem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu o tym, jak uczyć się języka angielskiego przy okazji rozwijania swoich zainteresowań. A do tego w fajnym towarzystwie, które inspiruje i przyspiesza proces nauki. Intensywny angielski nie musi być wcale żmudną pracą.

    Posłuchaj podcastu